Valentinovo po vietnamsko

Vietnam's flag
Asia » Vietnam » Southeast » Ho Chi Minh City
February 14th 2007
Published: February 14th 2007

Danes se sploh ne bi prevec vznemirjala, da je valentinovo, ce ne bi bila radovedna, kako se do tega osredotocajo v kvazisocialisticni drzavi. Odgovor: dokaj komercialno, ceprav niti slucajno ne do take mere kot pri nas. Ali pa mi morda ni bilo dovolj ocitno. Kakor koli, ze takoj zjutraj mi je receptorka zazgolela, da je dobila valentinovo cestitko od nekega Angleza, ki je pri njih ostal te dni. Njeno veselje je bilo nepopisno, kljub temu, da je cestitka pihala na duso celemu osebju hotela in ne samo njej. Ampak ni vazno.
Sama sebi pa sem za valentinovo privoscila bolj na easy dan, zacinjen s sopingom. Najprej sem se za zajtrk sprehodila skozi bliznji market in zadnja stvar, ki bi mi prisla na pamet, je komad Sam po parku se sprehajam. Guzva je bila nepopisna in spet sem bila srecna, da sem vsaj za kaksnih 20cm vecja od povprecja. Pokupila sem nekaj ekstra poceni sadja in drugih dobrot ter se pocila k atu na zeleni caj.
Dopoldne je minilo v pranju svinjskih cunj, sprehajanju po okolisu, ogledovanju stojnic, miniaturnem turisticnem sopingu, jedenju noodle soup ob najvecji vrocini (kot to pac pocno lokalci) ... itd itd. Popoldne sem prisla nazaj v hostel in
Pimp my cycloPimp my cycloPimp my cyclo

Apparently, X-zibit has been here!
se pocila na posteljo in zalegnila, kot sem bila dolga in siroka.
Ko sem se zbudila, je okoli mene kolovratil nek nov tip. Zapletla sva se v pogovor in ugotovila sem, da je nek Anglez iz Kenta, zato sem ga takoj ocarala s poznavanjem tega predela Anglije. Ker je bila ura ravno prava, sva sla skupaj k atu na kofe, potem pa se malo naokoli na vecerjo. Pa spet nazaj v nas becirk in evo me na netu. Danes je bil bolj dan za zabusavanje, ampak pri 34 stopinjah je tudi to cisto legitimno.

Roze so zakonRoze so zakon
Roze so zakon

Kot za prvi november

Tot: 0.514s; Tpl: 0.024s; cc: 15; qc: 84; dbt: 0.1632s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb