137.den - taichung

Taiwan's flag
Asia » Taiwan » Taichung
June 14th 2018
Published: June 17th 2018

Rano klasika, prezratie sa na ranajkach.

Ostatny ludia si taktiez nakladaju taniere kopcom a otacaju sa 2-3x.

Dnes som povodne chcel ist do mestecka lukang ale som si to rozmyslel.

Na odporucanie dalsej cs sandri, s ktorou som mal mat stretko v sobotu ale z toho nic nebude, bo zahajim presun do ineho mesta, kvoli drahemu ubytku, idem teda kuknut National Taiwan Museum of Fine Arts.

Na turu mi odporucila trial 1-5, to je vraj normalna turistika bez schodov ale na to uz nemam cas.

Vonku zas peklo.

Fotim si taichung former city hall, fajn kolonialna budova.

Pokracujem za spalujuceho slnka prazdnymi ulicami (auta neratam) k rieke, Liuchuan Riverside Walk.

Nuz tu to neni tak pekne upravene ako pri hlavnej ceste pri vseobecnej nemocnici. Ono to tu neni neiako upravne, dole k rieke (vacsi potok) sa neda dostat. Kdezto pri nemocnici hej, tam su namontovane lavicky, svetla, pekne chodniky.

Na mape som zbladal Painted Animation Lane. Uplna slabota, par kresieb na budovach, vsetko zvacsa rozpravky, ziadny vlastny vytvor.

Neodporucam to, za 5.min je prejdena cela mini ulicka. Na take kota bharu sa to nechyta ani v najmensom.

Pri rieke som videl pospavat aj ludi na kartonoch. Tazko povedat ci bezdomovci, tich som videl ale i tu. Tak ako v indii, na chodniku maju cele obydlie.

Konecne sa dostavam do free muzea a konecne zima.

Muzeum je obrovske, ma 3podlazia + podzemie ale to sa este dokoncuje.

Na dvoch podlaziach 10 vystavnych miestnosti, na tretom po dve ale obrovske.

Su tu rozne obrazy, abstraktne sochy, medialny pavilon, vystava cinskeho pisma atd.

Fajn na schladenie.

Pred muzeom chytam spoj k gaomei wetlands s jednym prestupom.

Prvy krat platim za dopravu, dalo by sa to obist ak by som vystupil a nastupil na dalsi bus.

Inak som riadne vyhladovany, jak naschval zadne jedlo.

Po vystupeny smer atrakcia vzdialena asi 2km pesi.

Vonku uz pod mrakom a extra veterno.

Na nabrezi si umiestnene vzdusne vrtule na vyrobu elektriny, tocia sa o sto sest.

Nad riekou, ktora sa vlieva do mora je paradny most. Daju sa tu pozicat bicykle tak ako v meste.

Prichadza prvy bus s cinskymi turistami tak sa pracem k hlavnej atrakcii.

Idem pesibusom, da sa ist aj busom ale vzdialenost je kratka.

Vietor fuka jak divy, skoda oblacnosti.

Popri hradzi sa dostavam k vstupu do chranenej oblasti.

Na hradzi boli 4 velke pristresky.

Po nizkom mole zacina prechadzka nad travnatou plochou obcas zaliatou morom.

Kopa krabov a ludi.

Na konci mola sa da ist poprachadzat po plytcine v mori.

Bahnisty podklad je fajn, domaci tu nieco zbieraju, musle, krabov (?)

Prichadzaju asi dva busy, najvyssi cas sa pratat prec.

Sledujem tabulu food court, no stanky prazdne.

Po hrazdi nazad na zastavku. Zacina trochu poprchat.

Tentoraz nejdem popri ceste ale popri obriemu info centru, to je este vo vystavbe.

Ostavam blizky strom pod hadam jedinym miestom kde su neni kamery.

Kamery su uplne vsade v meste.

O par metrov dalej na parkovisku je regulerne free wc.

Mam stastie a bus prichadza o par minut.

Som lenivy vymenit bus a to sa mi vypomosti na platbe cestovneho, 43td, stacilo 2x zmenit bus a bolo by to free.

Pri univerzitach vzdy do busu nastupia super vyzerajuce sikmacky.

Dnes bol v plane pozerat niekde futbal.

Na recepcii mi nerozumeli, pracovala akurat slabsia ang vybavena smena a cs mi poradili len drahe podniky. Pivo od 140td.

Nastastie sa mi ozyva dalsia cs. Zaujimave na stretka reaguju ale na prespatie vzdy zaporna odpoved.

Nuz idem teda do restiky 阿忠澎湖野生海產 , ktora cs patri. Bus mi to vyhodilo na 23.min a pesi na 20.min.

V restike ma vita mala hyperaktivna cinanka co si dava hovorit rabit.

Furt je v pohybe.

Restiku vlastnia jej rodicia ale ona a ani jej sestra nechcu pokracovat v tradici takze restika asi tento rok zanikne.

Chysta sa cestovat do europy, klasicke oblubene krajiny, spanielsko, uk a nemecko. Nevim co maju vsetci s tu zapadnu europu.

Veceru mi dava gratis.

Po sichte ma bere na nocny trh.

Nasadam na skuter jej sestranice a uz sa ide.

Rabit je rychla aj na skutri, ja so sestranicou jej nestacime.

Prichadzame na nocny trh ale ten nikde.

No nic to, ide sa na dalsi, Taiyuan night market.

Ten je ale v dost obmedzenom rezime. Dnes mal prist taifun, nedosol.

Len par stankov a par ludi. Inokedy to tu byva full a bez turistov.

Cs je sklamana, chcela mi dat otestovat stinky tofu.

Davame neake tie snacky, gulicky plnene syrom, papaya napoj a kurace skoro surove nohy(fuj).

Skusame hrat aj jednu putovu atrakcii.

Sadam na mini stolicku, vhadzujem zeton do stroja, strielam gulicku a cakam ci spadne do spravnej jamky. Ak hej, vyjdu mi losy.

Tie sa nakoniec vymenia za neaku hracku.

Ja mam 30, cs 40, je jasny vitaz.

Vsetku tu platila cs, ked som chcel nieco zaplatit bolo zle.

Cs ma pred restikou sackuje do auta a vyhadzuje pri ubytku.

Tato cs bola uplne naj co som zatial mal.

Okolo polnoci konecne padam do postele.

Naklady:

Bus : 21td (kredit)
Bus : 43td (kredit)
Mala nudlova polievka : 30td

Tot: 0.594s; Tpl: 0.009s; cc: 5; qc: 45; dbt: 0.3689s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb