135.den - taichung

Taiwan's flag
Asia » Taiwan » Taichung
June 12th 2018
Published: June 13th 2018

Na izbe som mal teda nakonec troch ludi ale zadny ramus nerobili.

Na recepcii odovzdavam voycher na ranajky, klesam do podzemia, tu sok. Ziadny jeden toast a neaky dzem ale klasicky bufet.

Tak tento deal sa oplatil teda. Na vyber prazenica, rozne zeleniny, kuracie kusky, banan, rozne doplnky, dve polievky, ryza, dzus, kava, mlieko, chleba...

Po dvojitich ranajkach zistujem cenu ubytka ak to kupim napriamo. Opat dvojnasobna cena na vikend /je aj festival/. Kontrolujem agodu, samozrejme lacnejsie. Nuz zatial nic nebookujem nechavam si to ulezat v hlave a hor sa do mesta.

Na zastavke 2nd market chytam zrychlenu 300ku a uz sa valim free busom k narodnemu divadlu.

Podla cs su tu busy free /prvych 10km/ uz cca 4 roky. Tak to fakt nechapem kto to plati.

Busy s cislami 300-310 su zrychlene, bo idu v zvlast pruhu v strede vozovky a nezastavuju na vsetkych zastavkach.

Vonku opat spalujuce teplo. Pomedzi velmi pekne architektonicke budovy sa dostavam az k divadlu.

Velka zaujimava budova, pred nou fontana. Otavaraju az od 11/30 t.j. mam este cas pol hodinku.

Oproti je nic moc park ale je tam aspon tien. Tak cakam. Postupne sa vonku kopia ludia, aj jedna exkurzia skolakov.

Otvaraju presne na minutu.

Dnu prijemne chladno, velky priestor, info centrum a rozne vkusne zariadene obchodiky.

Tie su skor na efekt ako na nakupovanie. Trebars obchodik so saxofonmy, drevennymi hrackami, keramikou...

Po divadelnych schodoch sa dostavam na druhe podlazie, tu sa vstupuje do saly ale to je zatvorene. Priestory ziadny luxus / do saly nevidim/ ale i tak vyzeraju velmi utulne.

Vytahom sa dostavam o dve poschodia vyssie. Opat vkusne zariadeny obchodik s starymi knihami a inymi doplnkami. Je tu aj restika.

Nastup na vytah, ten ma vyhadzuje na najvyssom poschodi /5/, tu je stresna zahrada. Tu len prelietavam, bo fakt strasne teplo. Inak vecer to tu moze byt fajn, i ked vyhlady nic moc.

Aj na tomto poschodi je restika, zamerana hlavne na pivo.

Po schladeny opustam budovu a hor sa do tepla.

Pomedzi ozaj pekne vyskove budovy sa dostavam k parku maple garden.

Na ceste ma skoro kazda jedna obsluha vyskovych budov zdravila /ok, boli to len dvaja ludia/.

V parku pekne jazero ale nedostatok tienu, plan na polezanie si na lavicke teda zanika.

Po areali sa prechadza aj security, v jazere obrovske farebne ryby a dost korytnaciek.

Ozaj velmi vkusne zasadeny park medzi mrakodrapmi. Ale velkostne maly. Na kl park sa to nechyta ani zdaleka.

Odchytavam dalsi bus a vyskakujem pri univerzite tunghai.

Po vystupeny z busu na ostrovceku si vyberam zly smer, prechod nikde, tak zas nazad a podchodom sa uz vynaram pred obrovskym komplexom univerzity.

Kopa zelene, pekne upravene chodniky a strasne kvanta peknych sikmacek.

Zapadam do studenskej kantiny, jedla za cenu 60td fakt kopa.

Pri Luce Memorial Chapel sa foti vela studentov v klasickom ciernom odeve aj s capicou pri ukonceni studia.

Prechadzam sa po areali, dostavam sa az k dievcenskym internatom /nahodou/, dnu sa vsak vstupit neda, je to cele oplotene ostnatym drotom a pri vstupe je security.

Pokracujem prehliadkou, premava tu aj shutlle bus, bo areal je fakt obrovsky.

Odpocinut som si chcel pri miestom jazere avsak z jednej strany sa k nemu nedalo dostat a zdruhej zas bola velka svorka psov, jeden po mne furt stekal.

V okoli jazera je zrejme polnohospodarska cast univerzity, bo tu chovali stada krav, srniek a kopa ovocnych /?/ stromov.

Uz dost vycerpany sadam na bus, vyskakujem este pri mestskom urade. Obrovska budova s nadchodom. Tu len tri fotky a nazad na bus.

Na ubytku relax a konecne zaloha fotiek uz z nefunkcneho fotaku.

Vecer pokracujem k dalsej odporucanej veci, nocny trh feng chia.

Na nho sa dostavam s jednym prestupom.

Bus tentoraz uz luxusnejsi, hlavne ten druhy. Klasicky ako u nas dialkove len s lepsimi sedackami.

Na trhu kopa ludi, kopa jedla. Davam si ryzovy hotdog /miesto rozku,ryza/ a neskor aj hriby. Tie ma lakali uz v tapei ale bola tam neskutocna rada.

Inak trhy ma uz moc nebavia, je to vsade to iste, kopa ludi /vacsina turisti/, rozne jedlo /s prirazkou, v restike za rovnaku sumu viac jedla/.

Na ubytku som nazad uz o 21/30.

Zistujem este raz cenu na ubytku na dve noci, uz su iny recepcny tak reku daju lepsiu, no nedali.

Dve noci s ranajkami mi davali za 800td /stvrtok,piatok/, bez ranajok za 650td. Cez agodu s ranajkami 640td, bez 600td. Tak nebolo o com, ide sa cez net portal aj s ranajkam. Vonku neni sanca sa najest za 20td, hlavne take mnozstvo ako tu.

booking.com sa nechyta ani v najmesnom. Vyzera, to ze jeden referal by mal vyjst, uvidime, jedem mi zamietli.

Bohuzial zajtrajsia turistika s cs pada, bo musi pracovat avsak odporucila mi Xitou Nature Education Area. Zrejme teda v sobotu dam sun moon lake, presun do jiji, tu prespim a v nedelu turu v xitou.

este ako som bol na trhu ozvala sa mi dalsia cs, co byva v jeho okoli, bohuzial nemal som wifi tak sme sa nestretli ale zajtra sme dohodnuty na 21/00, ma zebere volade na skutry.

Takze mozno je toto moj posledny zapisok.

jedlo v univerzitnom komplexe : 60td
ryzovy hotdog : 50td
hriby : 70td

Tot: 0.087s; Tpl: 0.011s; cc: 12; qc: 28; dbt: 0.0487s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb