212.den - presun do jeonju (np wolchulsan)

South Korea's flag
Asia » South Korea
August 28th 2018
Published: August 29th 2018

Budik mi zvoni 6.00, moc sa mi veru nechce vstavat.

Spanok bol uplne nahovno v tejto kopke.

V noci este blekanie z blizkeho karaoke baru.

Rychlo do seba hadzem ranajky, cornfleaks s mlikom a smer bus zastavka.

Bus c.03 ide nacas len cesta miesto 10min je 20min.

Vyskakujem na expres bus terminalu pri Usquere.

Podchom sa dostavam na dost velku stanicu.

Do okienka pcham mobil s destinaciou yeongam.

Obratom dostavam listok, s nastupistom, casom odchodu a miestenkou.

Sadam do busu, dnu nabieha korejka, kazdemu cvaka listok a ide sa.

Este zastavka na intercity terminale, kde pristupuje dost ludi.

Intercity terminal je len klasicka zastavka jak mhd.

Nesedim podla miestenky, bus poloprazdny.

Mame este dve zastavky v inych mesteckach.

Na konecnej vystupujeme len traja ludia.

Jedneho zo soferov ineho busu sa pytam odkial mi ide bus do np wolchulsan.

Naviguje ma na kruhac.

Podla google maps by ma ist o 9.00

Este si to overujem u taxikara, tez ma posila tym smerom.

Idem podla vykreslenej mapy v google. No zadna zastavka tu neni. Po 10.min serem na to, bo som videl jeden mini bus ako isol mojim smerom ale bocnou cestou.

Caka ma cca 3km slapania.

Idem pomedzi ryzove a paprickove policka.

Postupne sa zacina vyjasnovat ale skaliste vrcholy su stale v oblakoch.

Prichadzam na prazdne parkovisko, tu mini turisticka info budka.

Z nej hned vybieha baba a dava mi do ruk mapu, radi mi trasu, moju mi neodporuca vraj dangeres.

Nechavam si tu batoh a hor sa na turu.

Najskor sa ide po asfaltke k dalsiemu info pointu. Tu uz vacsia budova.

Pri vstupe na trial montuju digitalnu tabulu a zavoru.

Trial v pohode medzi lesmi, len doterne komare a musky. O vlhkosti ani nevravim. Nohavice a tricko prakticky po par metroch premocene.

Prva zastavka v chrame cheonhwangsa. Chram ma na pozadi velmi pekne skalnate vrchy.

Pokracujem v stupani. Pekne prirodna sklanata cesticka.

Mensia vyhliadka a pokracujem k mojmu cielu c.1 guerumadi. Je to most, ktory spaja dve skaliska. Predstavoval som si ho mohutnejsi ale i tak je fajn.

Je v dost velkej vyske, keby to padne nemam sancu.

Pred mostom je odbocka na lahsi usek, tu ignorujem, prechadzam most a caka ma nekonecne strme stupanie po schodoch opatrenych zabradlim.

Tento raz som za schody vdacny, nebyt ich fakt by to bola nebezpecna trasa.

Vyska 616m a vrchol maeobong. Trasa k nemu a vyhlady neskutocne.

No moj ciel je o 200m vyssie.

Paradoxne zacina klesanie ale uz nie po schodoch ale po skalach. Je to bezpecne.

Opat paradne vyhlady na male ale neskutocne pekne pohorie.

Vidim svoj ciel, cheonhwangbong (816m). No a vidim aj neskutocne vela schodov k nemu.

Ide sa teda hore.

Konecne druhy ludia. Jedneho som stretol pri moste ale ten cvakol len most a siel nazad.

Korejec zije uz 14rokov v usa he tu s tetou (korejka) u ktorej je na prazdninach.

V prvom momente sok, ze korejec ide se mnu komunikovat a s perfektonou ang.

Nakonec sme sa este stretli na vrchole.

Na vrchol to bola nakonec pohodicka, schody som dal.

Na jednom useku sa islo cez asi 5m dlhe morske oko.

Z vrcholu neskutocne vyhlady. Dalo sa ist aj po hrebeni dalej, velka skoda, ze moj batoh ostal na opacnej strane, inak by som to dal.

Hore asi 4ludia.

Tu dlhy relax, susenie ponoziek a behanie po skalach len tak bosi.

Fakt to stalo ist dnes sem.

V dialke hory, more, klukata rieka, policka a pekne pocasicko a obcas pekne sfarbeny motily.

Nuz po relaxe nazad dole ale uz inou trasou.

Zastavka pri malom vodopade , cestou este dalsie skvele vyhlady bud na skaly (jedny sa podobali na tvare ludi) alebo na cerveny most medzi skalami.

K info centru idem inou cestickou, popri roznym socham.

Zastavka na wc, to je napad umiestnit toaletak mimo kadibudky.

V info centre berem batoh a ide sa pesibusom na bus terminal.

Mhd ide odtialto az o 17.00.

Ochotna baba na info mi chcela este zavolat taxi.

Slnko uz dobre pripekalo.

V prazdnom terminaly kupujem listok, tentoraz bez miestenky a casu odchodu.

Tak reku kedy to ide, tetula mi pise na listok cas odchodu, neni sanca to precitat, tak na prstoch ukazuje cisla.

Zhavim free wifi a bookujem ubytko v jeonju.

Tez som to mohol spravit cez booking.com a wizzair odkaz, by mi naskocili aspon volake centaky.

V stvrtok sa rozhodne ci idem spat do europy, tam pobudnem 2mesiace a potom hajde bud amerika abo nazad azia.

Vsetko zalezi ci spartak postupi a ak hej, aky los dostaneme. Teoreticky by som mal navstivit dva vonkajsie zapasy.

Dobra spravy z agody, za zrusene ubytko mi vratia plnu sumu. Do 10dni by mi to malo naskocit, dufam, ze kurz € vs w bude lepsi a zarobim na tom aspon 0.5€ 😊

Bus uplne prazdny. Nastupujem ja a jeden clovek.

V gwangju sa dostavame do zapchy.

Po vystuni na expres terminaly kupujem dalsi listok. Odchod za 15.min.

Na normalne jedlo neni cas, tak 711 a ryza v zelenom papiery.

Batoh davam do podpalubia, je to gratis v celej koreii.

Bus plny ale nakonec sedim sam.

Cesta ubehla vdaka zenskemu futbal na azijskych hrach rychlo.

V semifinale na seba narazili zaujimave kombinacie korea vs japonsko a cina vs taiwan (ked som dobre identifikoval vlajku)

Futbal uplne pomaly a znicoho zrazu bola sanca.

Vyskakujem na expres bus terminaly, zhavim wifi, mam stastie je tu free.

Google mi ukazuje spoj a uz smerujem na mhd zastavku asi 10min vzdialenu pesibusom.

Tu bus za busom, no moj spoj nezastavil, som zabudol na nho zamavat, nastasti zachvilu islo dalsie cislo, tak mavam.

Na ubytku ma vita starsi pan so skvelou ang.

V 4dorme som sam. Vo vedlajsom su dve holandanky.

Po sprche a vymene oblecenia este vyhodenie smradlavych topanok do predsiene a uz ma domaci zasypava informaciami.

Dava mi mapu, kde zakresluje jedla.

To je jedine co ma zaujima.

Z ubytka vlavo na hlavnu cestu, tam vlavo asi 25m a som v bbq restike.

Ta dost plna.

Domaca sa ma pyta ci viem korejsky, tak reku ipojo.

Cela obsluha z toho mala srandu.

Nakladam si prilohy (zelenina a ine korejske veci), dalej ryzu a vyberam si surove platky masa.

To davam na plech, ktory je ohrievany horakom.

A uz si to smazim.

Medzi tym prichadza opat obsluha a volaco mi vravi, tak len suhlasim a zrazu mi donasa velky kus masa.

Nuz na plech a obracanie a pritom jedenie.

Opat prichadza obsluha (starsa zenska). Bere noznice a velky kus masa mi striha na male kusky a postupne griluje.

Ledvaj to do seba tlacim, free voda je samozrejmostou.

Riadne napraskany potrebujem pohyb.

Tak smer supermarket home.

Cestou ma nasiraju debilne semafory, setci maju cervenu vratane chodcov.

V supermarkete nasranost pokracuje, potraviny su v podzemi no musel som sa tam predrat cez handry, hracky atd.

Aby toho nebolo dost, nemaju chladene pivo. Som sa pytal obsluhy, posunkami porozumel. Chladene mali len tretinkove alebo plastove flase (to je najvacsi humus).

Kupujem dva plzne. Jeden vypity vonku na lavicke, ale bol to teply humus.

Druhy davam do chladnicky.

Veduci sa cuduje naco som si kupoval flasu dzusu ked tu je gratis. Som na to zabudol.

Konecne spanok, riadne nachodeny (7km za 4.5hod hrubeho casu + 5km za hodinu presun z bus terminalu do np a spat), riadne nazraty.

Zajtra len relax v mestecku. Zatial velmi dobry dojem asi top z celej korei. Aj ludia na ulici sa mi zdaju priatelskejsi.

Veduci mi dal este tip na blizku turu (4hod) moaksan, tak mozna tu ostanem o noc dlhsie.

Naklady:

Bus gwangju - yeongam (7.25hour) : 5.34€ (6.9k w karta)
Bus yeongam - gwangju (15.35hour) : 5.34€ (6.9k w karta)
Bus gwangju - jeonju (17.15hour) : 5.11€ (6.6k w karta)
Nakup : 1.32€ (1.7k w karta)
Nakup : 4.63€ (5980 w karta)
Jedlo : 8.44€ (10.9k w karta)
2xNearest Guesthouse Jeonju, 4dorm, ac, share kupelka, ranajky : 19.49€ (25.2k w karta)

Tot: 0.069s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 24; dbt: 0.0519s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb