23.den - lapu lapu

Asia » Philippines
February 20th 2018
Published: February 21st 2018

Rano budicek o 7/00.

Kate este spala ale mama uz bola hore.

Smer trh.

Vychadzame z komplexu, ktory je obohnany vysokym murom a na nom ostnaty drot, vchod strazia dva uniformovany straznici. Uniformy tu maju skoro vsetci rovnake, biela kosela, tmavomodre nohavice, cierne topanky.

Mama zastavuje tribicykel. Ano, bicykel, nie motorka. Je to robene pre dvoch ludi ale u filipincov clovek nikdy nevie.

Vonku riadne naprsane, v noci musela byt pekna leja.

Vyskakujeme na mini trhu (buaya rd).

Nakup zeleniny, som spominal, ze som dlho nemal zemiaky, hned sa aj kupuju.

Este pork, ktory je samozrejme hodeny len tak na stole, ziadne chladenie iba maly vetracik.

Pecivo, samozrejme sladke a nazad na tribicykli nazad.

V tejto casti prevladaju bicykle nad motorkami.

Na ranajky prazenica.

Vsetko jedlo tu chysta mama.

Kate isla do prace, tak ja si idem obzriet lapulapu.

Zacinam cestou popri letisku. Nic zaujimave.

Napajam sa na gitarovu ulicku (pajac maribaro rd). Na kazdom kroku neaky obchodik s gitarou resp gitarova skola. Premavka riadna ale vodici su ohladuplny.

Prichadzam do korejskej stvrti (oblast maribago). Vsade korejske nazvy, korejske restiky, dokonca aj obchody s korejskym tovarom. Teda aspon predpokladam, ze to je korea.

Podla mapy idem k plazi ale nez sa tam dostanem som vykazany ochrankou, sukromny pozemok.

No nic pokracujem k boyala diving centrum.

Tu uz po mne pokrikuju nadhanaci na island hoping.

Plaz prakticky ziadna, len pristav odkial vozia lode ludi snorchlovat, potapat sa. Voda uplne priezracna. Plno sikmacov.

Nohy mam dost zaspliechane od blata.

Vcera sme si s kate porovnavali ruky, som tmavsi.

Kupujem u korejcov nieco podobne ako corneto, jak naschval po par metroch mcdonald resp jollibee s lacnejsou zmrzkou.

V jednej bocnej ulicke kde som jedol banany sa ucila jedna baba soferovat auto. Vacsina aut tu ma tmave skla, takze neni vidiet dovnutra.

Cestu mi postupne sprevadzali maly skolaci, po rozlucke som ocul fukj fukj, maly z toho velku srandu.

Postpne som sa pesi dopracoval az k Magellan's Marker. Pri vstupe do mini parku sa treba zapisat. V strede monument, obdalec pamatna deska ako magallians dostal na frak. V parku nonstop hrala muzika, pocitam, ze neaka oslavna.

Nazad domov po ulici mactan airport rd. Na ulici kopa skolakov v uniformach.

Pred skolami upozornenie, ziadna uniforma, ziadny preukaz studenta = ziadny vstup.

Stretnute aj smetiarske auto resp nakladak na, ktoreho korbu smetiary vyhadzovali mechy s bordelom co boli popri ceste.

Na tomto okruznom vylete som navstivil aj 711, pri vstupe/vystupe mi dvere otvoril sbskar ale toto robia vo vacsine obchodov.

Za riadneho tepla dorazam domov.

Pokym sa sprchujem mama chysta jedlo. Zemiaky s mrvkou, ryza a napodobeninu schnitzli.

Uf zacinam sa riadne supat.

Sledovanie tv, kde davaju neaku priblblu sutaz v speve, ktorej predchadzala sutaz 3 homosov. Uvadzac tez chlapozena, divne vtipy, debilne publikum. A opat mix anglofilipinctina.

Nevim ci chcu propagaciou bukvicakov znizit porodnost a prentransformovat ludi na jedno pohlavie alebo co.

Serialy tu tez stoja za prt, 10.min filmu a potom 15.min reklamy a uputavok. O kvalite sa radsej vyjadrovat nebudem.

V spravach davali vylucne domace udalosti.
Napr ako chlapik chodi po obchodoch a kradne mobily. Pred predavacku mava papiermi, tie potom polozi ba mobil a mobil je zrazu prec.

Prechadzka este po komplexe. Vsetky domy rovnake, radovka, je tu aj male basketbalove ihrisko.
Domaci pred domami hrali volejbal, posedavali resp dnu cumeli do debny.

Jeden dom uz trosku premeneny na obchod.

Po prichode kate vecera a kecanie.

Korejcanov je tu preto take kvantum, bo sem chodia studovat ang, je to lacnejsie ako trebars do usa.

Ak vsetko pojde podla planu, tak v roku 2020 by mala navstivit europu, samozrejme aj slovensko.

Dnes idem spat skoro, bo zajtra vstavam uz o 4.00. Na letisko je to len cca 6km.

Nakup zeleniny : 170p
Cola 0.5l : 36p
1kg bananov : 40p
Korneto : 55p

Tot: 0.496s; Tpl: 0.009s; cc: 7; qc: 41; dbt: 0.2801s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb