130.den - Baguio

Philippines' flag
Asia » Philippines » Baguio
January 14th 2013
Published: April 19th 2013

Na bus 7/00 som nakoniec nesiel,sa mi nechcelo ist z postele do tej zimy,tak som siel na 8/00. Kluce som nechal v zibe na stoliky,bo nikde nikoho. V pekarni kupene dalsi druh kolacov a smer bus stanica.

Vsetko na stanici koordinovala jedna zenska,bol som druhy v poradi na nastup do busu. Skoro 3/4 ludi vystupila z busu,chvalabohu bo uz som si predstavoval dlhu cestu na stojaka. Sadol som si uplne dozadu,bohuzial si vedla mna sadal zenska s dietatom. Celu cestu som bol v strehu aby ma neogrcalo. Chvalabohu to vsetko pustalo len do sacku a len 2x. V buse boli este davaja biely

Cesta paradna,hlavne super kopce a kopa terasovych policok. Zo zaciatku bola v nizinach hmla ale neskor sa rozptylila,proste clovek to musi vidiet,uplna bomba.Ked sme sa stverali nan najvyssi bod trasy,tak oblaky boli uz pod nami,genialne.

Isli sme 6,5 hodiny. Neskor si ku mne sadla zenska,furt volaco mlela,fakt som ale na nu nemal naladu. Cestou sme mali 2 pispauzy. Ani jednu som nevyuzil. Pred cielom som zacal pozorne sledovat okolie aby ma bus vysadil pri Baguio Village Inn. Vystupoval tam aj starsi ujko,vdaka nemu vystupenie v pohode.

Izby tu maju od 350p. Sprcha a wc share. V sprche mega vrela voda,konecne. Po sprche a vybaleni vlhkych veci som siel do mesta.

Odfotil som jeden kostolik,dostal sa po hlavnej k prvej velkej krizovatke (T-ckova,popri nej su nadchody). Cesta plna jeepney. Na krizovatke som zle zahol,miesto dolava som siel doprava. tak som siel mimo centra. Ale nevadi aspon som omrkol univerzitu ST.Louis a dal si lacny cheesburger. Problem som mal so zahodenim papiera,nikde ziadne kose,tak som to supol pod strom.

Po zorientovani som sa pobral do parku,malo tu byt jazero. No ziadne nebolo,akorat to tu rekonstruuju,takze len same stavebne stroje,voda nikde,miesto nej blato. V parku aj v meste kopa ludi,normlane zapchy na chodnikoch.

Z parku som siel omrknut busy do Manili a do Viganu. Niekde sa stala chyba,cesta do viganu ma trvat 6 hodin,v Sagade mi vraveli len 4 hodiny.Toto rozhoduje a Vigan nadobro vypustam. Ostanem tu,dako sa tu pomotam i ked tu toho moc neni. V tur.info som vyfasoval mapu,nic fajnove nablizku mi neodporucili,vraj ale mam ist do Sagadi.

Z info centra som sa pobral na trh. Prepadla ma tu nakupna horucka.Zacalo to jedlom,maso v pite,uplne mini porcia,sak dieta.Skusil som kukuricu zaliatu mliekom,to bolo fajnove. zajtra si dam vacsiu poharik. Po jedle nakup suvenirov,mandariniek a zaklincoval som to masom s ryzou.Jasne,ze vodu som zabudol kupit v supermarkete,tak som kupil v obycajnom obchodiku,jasne,ze drahsiu,bo vracat sa mi uz nechcelo.

Trh bol akt mega,strasna kopa stankov,oblecenie,jedlo,proste vsetko na co si clovek spomenul. Zaujali ma rozne odrody ryze a kavy,fotit som nefotil ma to uz dako nebavy a hlavnes debilnym mobilom uz duplom. Padol na mna zas cestovateslky utl,uz nech som doma.

V ubytku opat blbe zastrcky,tak zas nabijam mobil na recepcii. este ,ze su tu ochotny ludia. Jaj zabudol som si kupit na veceru kolaciky,tie su tu uplne bombove za totalne smiesne ceny. V okoli ubytka som nic lacne na jedenie nevidel,tak skoncim asi na piskotoch a pivu. Pivo v restike maju podorzrivo lacne 30p,sa mi to dako nezda.

Po pive som uz len pokukal net na mobile a spanok. Zima,zima,zima

naklady

ryza,maso - 45p
voda 1,5l - 30p
pivo 0,33 - 30p

fotky

Tot: 2.346s; Tpl: 0.036s; cc: 12; qc: 45; dbt: 0.0513s; 2; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.3mb