Cesta z Bahundandy (1310 m.n.m.) do Uper Pisangu (3310 m.n.m.)

Nepal's flag
Asia » Nepal » Annapurna
November 17th 2007
Published: November 28th 2007

Pratele, kamaradi, pribuzni a znamy,

15.11.2007: nase cesta zacala po obvykle snidani, coz byl caj, vajicka a tibestsky chleb, smerem Tai.Cesta mela asi 15km s prevysenim 400m, takze jsme si zacali konecne zvykat na 15 kilove klistata na zadech a bez vetsich komplikaci jsme dorazili vycerapni..))) za soumraku na misto.V hotelu nas informovali, ze mame stesti ze Maoisti opustili stanoviste prave v Tai pred nekolika dny.Takze jsme usetrili, protoze by chteli pod hrozbou nejaky dar pro stranu.Pro nazasvecene Maosti jsou ozbrojena bojuvka se silnou podporou prave v horach, ktera chce v Nepalu komunismus.Dokonce po volbach byli ve vlade, ale nejak ji opustili a stale je to s nimi takove vseljake.

16.11.2007: prochazka na 7 hodin ciste chuze z Tai do Koto, prevyseni asi 1000m, delka asi 20km.To jsou prosta fakta.Byl to ale jeden z nejkrasnejsich dnu treaku, vsak uvidite na fotkach.Otevrel se nam stredovek v cele krase. Vecer jsme dorazili do Koto opet za sera a cisnik v hotelu byl snad prvni tlusty Nepalec.Jinak vetsina populace ma postavu plazovych bezcu vysky kolem 165cm.V hotelu jsme opet byli sami.

17.11.2007: Cesta z Koto do Upper Pisangu probihala celkem v pohode.Opet se otvirali krasne obrazy, ktere budou patrne z fotek.Vecer jsme dorazili do hotelu, ktery byl plny turistu, jake to prekvapeni.V kuchyni byli nad sporakem zavesene zaludky JAKA plne krve a tuku, nepodarilo se nam zjistit jak tuto pochoudku basti.Moc pritazlive to ale nevypadalo..))) Palo vyzkousel jak se sprchuje v horske rece, jelikoz mu prestala teci tepla voda v okamziku, kdy bylo pozde uteci.

Toz to je vse, nebudu unavovat detailama, aby jsme pak meli doma co vykladat.

Mejste se fajn vsichni

M+P+M.

Tot: 0.053s; Tpl: 0.015s; cc: 10; qc: 25; dbt: 0.03s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb