245.den - presun kl

Asia » Malaysia » Wilayah Persekutuan » Kuala Lumpur
September 30th 2018
Published: October 2nd 2018

Noc totalne nahovno.

Po kyblovej sprche prakticky za 5.min hned spoteny.

Ranajky ubohe, len toasty s dzemom a caj.

V lobby teplo, tak som sa na to vyprdol a rukami som neanglicky hovoriacemu recepcnemu ukazal na auto a naznacil lietadlo.

O par minut uz sedim v aute a smer 5km vzdialene letisko.

Pri vstupe sa plati poplatok za auto.

Vodic ode mna pytal 6k, dal som mu 4k, i ked recepcny vravel, ze odvoz je zdarma. Nech sa s nima zadrhne.

Pred vstupom postavalo kopa ludi, ktory blokovali vstup do haly.

Sak jebnuty moslimi.

Prva security opat problem s gelom na holenie. Ale prechadzam aj s vodou.

Net rychly, tak cakanie pri domacich branach.

Brana c.7 pre medzinarodne odlety (2 za den, singapur a kl) sa otvara cca hodinku a stvrt pred odletom.

No otvara.

Security mali problem pustit rontgen, nakonec po 10.min sa im to podarilo.

Tu mi uz vodu zabavuju bo medzinarodny let.

V lietadle si odsadam od mojho spolupasaziera do volnej trojky. Inac by som sedel v strede.

Letusky nic moc.

Let bezproblemov, len par turbulencii.

Po pristati vystupujem posledny, kedze som sedel az v zadu.

Hadam 15.min kym sa clovek dostal na imigraciu. Tu opat fotenie, zobratie odtlackov a bum pecatka bez zbytocnych otazok.

Zas asi 15.min slapanie az k busom.

Tajtrlik ma posiela si kupit listok dnu. Minule bez problemov pred busom.

Tu ma vydrbana handrova hlava odrbala o 2rm. Ale moja sprostost mal som si prepocitat penaze. Dosol som na to az v buse.

Ten plny, vedla mna ind, co celu cestu telefonoval.

Vyskakujem na kl sentral.

Batoh som si dal pri nastupe do podpalubia, no toho nikde.

Ukradli mi ho, idem za tajtrlikom, ukazuje mi, ze je zastraceny uplne vzadu.

Hore po schodoch, pred stanicu chytam free gokl bus a idem az k dataran merdeka.

Vsetko ok, len neaka ina cesta.

Je tu neaky festival tak mensia obchadzka.

Pesibusom presun do icon hostel.

Na hlavnej ceste, chodniku indicka zver normalne curala. Okolo neho chodili lude a on nic, mal u prdele.

Fakt skvele privitanie v mojom oblubenom meste. Najskor ma pica odrbe o penaze a cul musim kukat jak divoka zver sti na chodniku.

Hostel je kusok za maybank.

Prechadzam okolo Hinduistický chrám Court Hill Ganesh Temple.

Kopa indov sa tu modli. V okoli indicke obchodiky a dve restiky.

Hned za nim sa davam doprava. Vau, samy hostel a hotel.

Veru v tejto casti som este nikdy nebol.

Po prichode ma vita indicky staff. Ma problem s mojou rezervaciou. Musim mu ukazat potvrdenie o platbe. Chcel aj zalohu 10rm za kluc ale nakonec na to zabudol.

Lobby priestrane, izba 4dorm, ac a share sprcha a wc.

Wifi slape, tak tu ostavam na cely pobyt v kl.

Ked si spomenen, ze som spal za 25rm v nic moc ubytku ide ma roztrhnut ale zas tam bol honza, tak ok.

Staff vravi, ze treba booknut cez agodu, na mieste za 22rm, agoda 18rm + cul davaju este zlavu 5percent.

Ono sa dalo zohnat ubytko aj za 15rm v casti bukit bintang ale nahovno recenzie.

Potesilo, ze taxu 10rm za noc nechceli.

Po ubytku behnutie do restiky vedla indickeho chramu.

Tetula mi dala ryzu a ja som si dolozil ostatok. Bufetovy system

Ta to pohladom ohodnotila a donisla mi listok s cislom (bez sumy).

Sadol som si k nemke, ta ma za sebu singapur (uplne unesena z neho), cul 2noci kl a potom bkk.

Ale nebolo s nu dako do reci.

Po jedle, pri restike kupene dve piva (8percentne). Zjednane na 6rm.

Najskor mi ponukal 18perc ale to som odmitol, taka sila uz neni pivo.

Nasralo, ze v chrame davali zadarmo jedlo ale bol som fakt nazraty k prasknutiu.

V rade stali aj neindovia, zvacsa cinanci, dobre obleceny, ziadne socky.

Pivo Vychlastane v lobby. Hned prve mi dobre buchlo do hlavy.

Whatsup s nataly zo sing. Tej nevyplatili cely mesiac august (uci ang), tak riadne nasrata. Strata 2500€.

Neskor sa normalny chat zvrhol na perverznosti. Fakt som zvedavy na tu rigu jak to tam dopadne.

V lobby nemecky marocan co je napichany z ciny, caka na viza.

Vraj konecne pojde do nerasistickej krajiny.

Neskor debatoval z nemeckym turkom, francuzskym marocanom a malajzijsko cinankou. Hlavna tema rasizmus. Este, ze som bol uz opiveny a ich sproste reci som nevnimal.

Nuz, prave som sa rozhodol ukoncit moju cestu.

3.12 letim zo charleoi do bratislavy ale rozmyslam, ze dam v lete iran, armensko, azerbajdzan, gruzinsko. Cakam co mi napise specialista na vychodny blok, tonic.

A som zvedavy aj ako budem prechadzat s mojim batohom, bo podla noveho uz nesplnuje parametre prirucnej batoziny.

Ma tri alternativy co spravim a uvidim na reakciu staffu.

Prva batoh tam necham, druha, prelozim par veci do igelitky a batoh tam necham, tretia nenastupim na let 😊

Vstup na letisko, auto : 4k r (sofer chcel 6k)
Bus klia 2 - kl sentral : 12rm + 2rm co ma odrbala pri vydavani zistil som to az v buse
Ryza, maso, 2oblohy, caj : 9.8rm
2xpivo 8per : 12rm
Ryanair charleoi - bratislava : 9.99€
3xicon hostel, 4dorm, ac, share kupelka : 11€ (52.29rm karta)

Tot: 0.59s; Tpl: 0.011s; cc: 9; qc: 42; dbt: 0.2871s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb