219.den - kl

Malaysia's flag
Asia » Malaysia » Wilayah Persekutuan » Kuala Lumpur
September 4th 2018
Published: September 5th 2018

Na ranajky pobrate smerom k stanici pasar seni (metro, mhd).

Zapadam u inda v poulicnom stanku na parkovisku. To tu uz o mesiac asi nebude, bo tu rozmeravaju novu budovu.

Davam roti placky a caj.

Na ulici ako kazde rano porozkladany rozny predajci oblecenia. Vsetko poukladane na plachte na zemi. Vyzeralo to ako second hand.

Podchodom okolo mesity, motylieho parku sa dostavam do oblubenej botanickej zahrady.

Pri amfiku (free wifi) kontrola cs ziadosti na dnes stretko. Jedno mam dohodnute ale len na poobedie.

5 pozitivnych ohlasov avsak nie na dnes, tak teda po 30.septembri.

Pri amfiku fajn umely vodopad.

Po odpocinku prechadzka parkom. Nesmeli chybat fotiace sa nevesty, pospavajuci pracovnici parku po lavickach a jedna skupinka aj realne pracujucich spravcov parku.

Ti tu kosili, ostrihavali stromky, cistili priestranstva.

Napajam sa na dalsiu wifi (hodina free) a len tak surfovanie.

Po vyprsani casu, presun do bambusoveho domceka pri jazere kde asi hodinovy spanok.

Ono by som spal aj dlhsie ale dosla sebranka deti a hulakali tu.

Co zaujalo hovorili ang.

Presun k narodnemu muzeu kde chytena cervena free linka gokl.

Vyskakujem na medan mara.

Tu v plane zmena farby za modru.

Ale kedze bol cas obeda, sledoval som kancelarske krysy kam chodia jest.

Stacilo prejst cez cestu a tam kopa restik. Vyberam si tu najplnsiu.

Bufetovy system jedla. Po zasadnuti za stol dobehne chlapik, odhadom zhodnoti cenu pokrkmu, na papier napise sumu a clovek sa do toho moze pustit.

Nalozil som si toho riadne.

Na zastavke som cakal pol hodinu a zadna free linka.

Za ten cas by som sa v pohode dostal pesi k petronaskam.

Tak to balim a idem pesi. Ako to uz byva, pochvili stretavam hned 3modre linky za sebou.

Centrum sa moc nezmenilo, pribudli neake nove budovy a to je vse

Pri petronaskach relax pri fontane. Samozrejme s botanickou zahradou sa to neda porovnat. To je pre mna topka v kl.

Kukam na cas. Navyssi cas sa presunut k miestu stretka, konecna stanica oranzoveho metra ampang.

Pesibusom kopirujem zelene lrt az na stanicu metra Hang tuah.

Ono som si chcel uzit trochu kl. Najskor som siel klimatizovanym dlhym nadchodom az do obchodneho centra pavilion.

Kopa roznych narodnosti, ludia posedavajuci na kavicke resp v restikach, nakupuju v roznych obchodoch.Opat ziadny trtkovci co sa hraju na fajnovky ako v korei. Proste normalny lude.

Na ceste riadna zapcha, ktoru riadili policajti.

Chodci tu prechody resp cerveneho panacika ignoruju. Proste sa prechadza vsade kde to je mozne.

Prichadzam k metru. V automate kupujem zeton.

Treba si vybrat svoju stanicu, podla toho sa urci cena. Platit sa dalo len kes.

Zeton pipam, otvaraju sa mi dvierka a uz cakam na svoj spoj.

V suprave zvacsa skolaci v uniformach.

Ako sa blizim k cielu moderne, luxusne budovy striedaju stare osarpane cinziaky.

V metre prekvapili skolaci, ktory sa medzi sebou snazili komunikovat v ang.

Na konecnej vhadzujem zeton do pipaca a uz som pre mna v novej casti.

Vonku prietrz.

Stretko mam mat za 15.min

Cakam kym to trochu ustane a smer timor restaurant.

Ha ale po par metroch sa opat spusta husty dazd.

Na hlavnej nastasti pristresok. Tu rozvazac jedla na motorke.

V pohode mi shareje svoju wifi. Pisem cs, ze pridem ked ustane dazd. Vzdialeny som od restiky asi 10min pesi.

Dazd ustava, no popri ceste ziadny chodnik. Nuz idem si po trave.

V restike pytam heslo na wifi, no obsluha ma smeruje k handrovej hlave.

Cs je ucitelka. Uci 6-7rocne deti.

Objednava mi caj s mlikom, sladky cerveny napoj, spageti s masom a nakonec neaky tip roti. Vsetko hlavne malajzijske jedla. Inak nic moc jedlo.

Pokec zvacsa o cestovani. V oktobri ide do europy za rodinku do londyna a hned trochu pocestuje po zapade. Z vychodneho bloku samozrejme praha a bosna (lebo moslimka). Ked som jej povedal, ze sa da lacno dostat aj do maroka, zacala prehodnocovat plany.

Nevim co su ostatne handrove hlavy tak nadrzane z inych moslimskych krajin.

V casti ampang je vraj dost drahe ubytko, taka ta luxusna stvrt (o ked to podla budov nevyzera teda aspon co som videl). Zije tu kopa cudzincov.

Po jedle ma naklada do auta a vyvaza na inu metro stanicu.

Ona by bola aj dlhsie ale ma skolu japonciny.

Potesilo, ze vsetko jedlo zaplatila. Ale ako vravim chutovo a porciovo nic moc. Taka ta IN restika. Neodporucam.

Zastavka na bus stanici pudu co je hned pri chinatown ale uz sa moc nevyuziva. Bus na letisko ide kazdu pol hodinu.

Na ubytku len relax s pivom v ruke.

Majitel ma dve zeny, jednu malajzijsku s nu nezije a rozvod je prakticky nerealny a druhu thajku. Tu zajtra prepustia z vazenia, cierna praca.

Su zosobaseny len v thajsku, v malajzii to neplati.

Vazenie resp je to len zadrziavacia miestnost velkosti 10x30m

Pri stene diera v zemi co sluzi ako zachod a nad nim sprcha. Ziadna samostatna miestnost. Uplne neludske podmienky co vravel.

Honza caka na bezpecnostnu previerku z ambasady ak prejde tak tam nastupuje. Co bude robit vsak neviem.

Zas mi hovoril rovnake story ako minule.

Odporucil mi nech idem v oktobri na tioman, vraj fajn potapanie a ma tam znamych. Tak vymena kontaktov.

Povodne som chcel ist este kuknut nocne petronasky ale zajtra skoro vstavam, bo let mam o 8.05.

Chcem ist na 5.00 bus. Majitel nechcel verit, ze taky chodi. Vraj prvy odtialto az o 7.00 co neni pravda. Prvy ide 3.45.

V posteli pokec s deo z jakarty a jednou cs. Ta vyzerala v pohode, tak dufam, dame stretko pri mojom navrate.

Jo a skusil som apku tinder. Tak tam tez mini pokec s troma babami ale fakt len mini.

Na displeji mobilu sa mi objavili zlte male skvrny, v rohu kde je prasknuty. Tak nevim ci uz konci abo co.

Uvidim ako to bude pokracovat, pri najhorsom kupim novy.

Naklady :

2xplacka, caj : 3.5rm
Kura, ryza, zemaky, salat, vajco, napoj (pertama complex) : 11.5rm
Nakup : 5.6rm (voda 1.5l, cola 0.5l)
Metro hang tuah - ampank : 3.2rm
Metro cempaka - plaza rakyat : 2.9rm
Pivo 0.5l plechovka : 6rm

Tot: 0.074s; Tpl: 0.041s; cc: 10; qc: 28; dbt: 0.0136s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 3; ; mem: 1.2mb