126.den - presun kota kinabalu

Malaysia's flag
Asia » Malaysia » Sabah » Kota Kinabalu
June 3rd 2018
Published: June 7th 2018

Opat vypadnutie z ubytka o 7/00. Vonku dazd, tak stopovanie zavrhujem a idem smer bus stanica. Esteze je toto hovno mestecko male a vsetko je po ruke.

Dost ma mrzi,ze som nenavstivil ostrov bum bum, chcel som si tam spravit fotku s tymto nazvom a poslat to vietnamke co som stretol v madride, ze co mi na to odpise.

Na bus stanici neprijemne prekvapko, dva ranne busy o 7/30 vypredane, ponukli mi o 13/40 za cenu 75rm. Co odmietam a v slabom dazdi idem na cestu co smeruje von z mesta.

Z pod stromu zacinam stopovat, dost aut mi zastavuje ale vsetko su to cierne taxiky. Potom asi 3 auta domacich co ma chceli odviest nazad na bus stanicu. Nechapali system stopovania.

Nakonec ma jeden naklada a odvaza asi 3km dalej na bus zastavku, vraj tu mam vacsiu sancu stopnut auta.

Na bus zastavke 5ludi, z toho len jeden cestujuci, ostatny rodina co prisla tohto chalana odprevadit. Caka na bus co by mal dosjt o 8/00.

Ja vytahujem tabulku a stopujem. Nikto nic.

Prichadza bus, poskok sa ma pyta ci chcem ist do kk, za kolko, za 50rm. Ok, vzdavam sa. Idem. Ak by nebolo prsalo stopujem dalej ale takto to nemalo zmysel.

Bus prazdny a to mal byt vypredany.

V mestecku lahad datu mi nieco poskok hovori, aha, mam vystupit. Bus sa zaplni na totalku, ostalo volne jedno miesto. Tak ho zaberam, batoh hadzem do podpalubia. Dlho sa tu vsak neohrejem, nastupuje clovek s miestenkou, tak som posadeny na predne sedadlo. To je samozrejme oproti velkym sedadlam nepohodlne ale co uz. Usporiadanie busu je 1+2 s fakt priestranymi sedadlami.

Sranda so soferom a jeho 2 poskokmi, jasne,ze nag moc nevedia, teda vobec.

Neskor sa obaja poskoci presuvaju do podpalubia, idu tam spat. Neni to legalne.

Avsak po hodine sofer flekuje, bo jednemu poskokovy bolo zle. Sofer mi ukazuje,ze neni normalny a fakt celu cestu mu isla huba.

Na odpocivadle sa pustam do umyvania busu, no len ho kropim hadicou.

Zo semporny som vyrazil o 8/00 a do kk dorazil o 17/30. Cesta ubehla rychlo.

Videli sme aj jednu nehodu, na auto spadol strom. Tak to by som zazit nechcel. Cela predna kapota bola zdemolovana.

Bus terminal inanam je dost daleko od centra.

Smerujem na hlavnu cestu odkial by mala chodit mhd-cka. Prekracujem vozovku ale zastavka nikde. Miestny ma posiela o par metrov dalej a zastavku nestiham najst bo bus pri mne zastavuje.

Uplna rachotina ale hlavne,ze sa clovek vezie. Ziadny listok sa nedostava len sa pri vystupeni zaplati 2rm. Jeden chalan dal len 1rm, vodic po nom trubil, tak sa vratil a doplatil.

Trochu som zastresoval a vystupil o jednu zastavku skorej, povodne som chcel vystupit na namesti merdeka.

Ale pohoda, casu mam dnes kopu, leti mi to az zajtra o 6 rano.

Dostavam sa na nocny trh /paradoxne o 20/30 uz nebol/, nakup proviatnu a smer nabrezie.

Lavicky nula bodov, iba take kamenne odpocivadla.

Ludia sedia aj na zemi.

Zhavim freewifi a skype s domovom. Nadomnou obcas preleti lietadlo.

Nabrezie je fajn na relax, na jednej strane kopa restik, na druhej plac pred obchodakom kde sa daju prenajat mini auticka pre deti.

Pobavili dva stromy spravene z prazdnych pivovych flias. To by som u moslimov necakal, i ked tu su taky umiernejsi.

V plane bol nakup neakeho jedla na letisko ale ako som uz spominal po trhu ani chyru ani slychu.

Tak nazad na promenadu, napojenie na free wifi a objednavka graba na letisko. Bus za 5rm som uz nestihol.

Sice to bolo len cca 8km, pesi to neodporucam, ide sa po rychlostnej ceste.

Na letisko dorazam o 21/30.

Prechadzam prvou securty aj s vodou, zadny problem.

Na pasovom mensi zadrhel. Colnikovy neslo do hlavy preco idem tak skoro ked letim az zajtra o 6/00. Po porade s koleginou mi nakonec dava vystupne razitko ale este ma varuje,ze dnu su neni ziadne obchody a ani jedlo.

To nebola docela pravda ale nevadi. Klasicke duty free a starbuck.

Opat vsade kam clovek pozrel len sikmac.

Na spanok sa ukladam pri gate B1, obliekam mikinu,bundu, dlhne nohavice a na studene sedacky este rozprestieram plachtu. Som tu jediny clovek co sa tu chysta stravit noc.

Obcas pride kopa ludi co leti z mojej gate, pockaju par minut a uz som tu opat sam.

Bus semporna (vypadovka) - kk (8.10hod) : 50rm
Bus 7c z bus terminalu k : 2rm
Jedlo : 3rm
Ryza, kura : 5rm
Mango napoj : 2rm
Grab na letisko cca 8km : 9rm

Tot: 0.053s; Tpl: 0.01s; cc: 9; qc: 23; dbt: 0.0355s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb