179.den - utoro (5lakes)

Japan's flag
Asia » Japan » Hokkaido
July 26th 2018
Published: August 2nd 2018

Rano vybehnutie do 10min vzdialeneho 711 na nakup ranajok.

Neskor ma japonsky ucitel naklada do svojej dodavky a hajde smer 5lake.

Sedacky mal sklopene a neisli narovnat tak som sedel na nich.

Pusta mi justina biebera, si myslel, ze ho mam rad, bo sme vcera zartovali o hudbe.

Ako si tak ideme, pri krajnici vidim stat 3auta. Kuknem lepsi a tam medveded s medviedatom.

Ucitel toci auto a sledujeme medvedov. Vzdialenost cca 50m.

Uplne v pohode sa tam prechadzali.

Pri info centre 5lake sa odpajame. On ma zaplateneho guida (5000j) , ktory ho zobere do chranenej oblasti. Mne staci aj free cast.

Free cast je nadzemny drevenny chodnik obohnany elektrickymi drotmi.

To v pripade ak by chcel na ludi zautocit medved ale pochybujem, ze sa prave v tejto oblasti daky pohybuje, bo ludi su tu haldy.

Okolie paradne, len strasne pali slnko. Jazero tez fajn ale vcerajsie bolo lepsie.

Po prechadzke (40.min) nabieham do info centra. Tu stretavam vcerajsieho manazera. Ten ako keby ma ani nepoznal. Aj ucitel bol daky odmeranejsi. Nuz zrejme fakt je zabava s japoncami len ked maju trosku vypite.

V infocentre zistene, ze k vodopadu Kamuiwakka hot waterfall mozem ist bez obav pesi.

Trasa cca 12km.

Tak sa vydavam na put.

Asi 200m ako opustam parkovisko a vykracujem si po hlavnej ceste pocujem v lese suchot.

Cca 30m odomna hneda gula, kurva medved. Pomalicky prechadzam na druhu stranu cesty a zrychlujem. Uf, som sa skoro posral.

Napajam sa na bocnu cestu, zvacsa prasna cesta.

Pre istotu vyspevujem, tlieskam, piskam.

Obcas ma obehne auto. Tak ak by ma napadol medved aspon ma najdu.

Cesta nudna cez les, obcas vyhlad, obcas vrany (?).

Dost vycerpany prichadzam k vodopadu.

Tu kopa aut ale ludi nikde. Fakt asi 10aut a na vodopade len 4ludia.

Vodopad fajnovy, ako uz nazov napoveda, je trochu teply. V pohode sa po nom da chodit. Idem az na samy koniec (asi 3stupen) dalej je to zapaskovane.

Po oddychu nazad po ceste.

Po tom ako ma obehli tri auta zacinam stopovat.

Hned prve zastavuje. Japonec, nevi ang. Auto ma full. Snazi sa mi uvolnit miesto ale nedari sa. Ospravedlnuje sa a odchadza.

Po 20.min stopujem dalsie auto. Japonsky par, opat bez ang ale beru ma.

Nukaju mi rozne snacky. Sranda pocas celej jazdy.

Spali v aute, bo boli na ture.

Vyhadzuju ma na odbocke k onsenu iwaobetsu.

Par aut ide okolo ale nik nezastavuje az jedna stara japonka. Opat ziadna ang. Ale co som pochopil tak bola tez na vodopade a videla ma tam, tak zrejme preto mi aj zastavila.

Vyhadzujema pri 711.

Onsen, relax a nazad dedinka.

Idem do pristavu odkial chodia vyletne lode kuknut zapad slnka.

Cestou tam strach z lietajucich cajok aby ma zas neosrali.

Je tu aj dost cudzincov. Asi 8ks.

Zapad fajn na relax ale nic svetoborne. Slnko opat zmizlo nad morom a nie v mori ako by clovek ocakaval.

V 711 kupa vecere a neakeho toho paliva.

V lobby jedna japonka (moj tip 32, no v skutocnosti 40).

Po vylozeni 3piv na stol skoro padla z gauca. Tak vela alkoholu 😊

Je z nagoyi. Kedze je tam mega teplo, zbalila sa do auta a vydala sa smer hokkaido.

Toto je jej prve ubytko, inak spi furt v aute.

Co vravela tak vela japoncov spi v autach.

Kopa srandy. Neskor prichadza taliansky par. Dobra nalada graduje.

Japonka si obcas odbieha kupit plechovku alkoholu do automatu oproti.

Okolo lobby (uzavrera miestnost) chodia japoncici. Tak ich postupne volame nech sa k nam pridaju. No nikto.

Nakonec do lobby nabieha 5clenna skupinka. 4 chalani a jedna baba.

Chvilu posedia, bavia sa iba medzi sebou v kute a uzaj prchaju prec.

Japonka mi vysvetluje, ze miestny su velmi hanblivy a kedze ang moc neovladaju boja sa zapojit do rozhovoru.

Na japonku je dost velka, okolo 180cm. Japonsky muzi su vraj velmi nudny, bo vsetko beru moc vazne.

Neskor z 5 clennej skupinky prichadza baba a trocha komunikuje.

Podla nej (je z tokia, 27rokov) stop do asahikawa je bez sance. Uvidime zajtra.

Skusam na nu formulku co sme si precvicovali s ita parom a japonkov.
Whats your name? How old are you? How much?

To posledne na prvu supu nepochopila.

Okolo polnoci hajde do postele

Naklady :

Nakup : 4.9€ (637j karta)
Nakup : 7.12€ (924j karta)
Nakup : 14.52€ (1884j karta)

Tot: 0.398s; Tpl: 0.015s; cc: 11; qc: 46; dbt: 0.0262s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.4mb