90.den - presun do dieng

Indonesia's flag
Asia » Indonesia
April 28th 2018
Published: April 30th 2018

Ranajky opat rovnake, po jedle navrat na izbu a zobratie batohu.

Nainstaloval som si appku goojek (vsade tu maju masivne reklamy) ale po porovnani ceny s grabom je to to iste. Resp gojek je onieco lacnejsi ked si tam clovek preddobije kredit ale to robit nebudem, ktovie kedy to este vyuzijem.

Grab ma vysadza na terminali jombor.

Tu sa ma ujima hned nadhanac (z busu do borobuduru), vravim magelang. Ukazuje mi nastupiste. Nad nastupistami su nazvy miest, tak pohoda navigacia a terminal je maly.

Po chvili sa zbieraju ludia. Nieco po 8.00 prichadza mini bus. Uz dost plny.

Neskor sa zaplni natotalku.

Vsetci davaju vybercimu 10k, tak aj ja, vravi mi, ze 20k, nie. A koncim debatu. Miestny dedko vedla mna vybercimu nieco hovori.

Podla wikitravel je cena 15k ale vsetci domaci platili 10k.

Na terminaly v magelangu hned odchytava ludi dalsi nadhanac a uz sedim v buse do wonosobo. Po 5.min odchadzame, dnu len 5 ludi.

Prichadza na vyber penez, vsetci davali 15k (nevim kam isli), tak davam aj ja. Vraj 25k, to odmietam (wiki pise 24k), tak reku nech bere 15 abo si stopnem dalsi minibus (chodi ich vela). Po 3km teda opustam bus.

Stop neni sanca ani tu, som v meste. Pristavujem dva busy ale oba idu inde.

Nakoniec po stvrthodine ide jeden mojim smerom. Opat skoro prazdny.

Sadam si vedla lokala, ide z bornea domov do wonosobo. Nepochopil som ci tam byva,pracuje. Zistujem u nho cenu, nevi.

Prichadza vyberci, rychlo vytahujem vodu a pijem, nech vim kolko plati lokal. Ten sa ho pyta na cenu, limadua. Tak asi je ta cena fakt 25k alebo odrbali aj svojho cloveka.

V mestecku kde ma mala hostit cs naberame dalsich ludi a aj mechy s cesnakom a cervenou cibulou.

Dostavame sa do riadnej zapchy, stavaju tu kanalzaciu.

Z lava nas obcas obehne neaky minibus co nechce cakat v rade. To nasiera vyberciho a dava na cestu skalu ale je to prt platne, vyberci z druheho busu tez vyskakuje a skalu dava nabok.

Neskor tento minibus obiehame a vyberci sa posmesne smeje a nieco ukazuje druhemu busu.

Vo wonosobo nas bus vyklada niekde na zaciatku.

Vsetci preskakujeme do uz cakajucej mhdcky a smer mesto.

Som prekvapeny, bo som myslel, ze bus pojde na terminal (tez daleko od centra) a odtial mhdeckou.

Ta uplne napraskana skolakmi.

Vo wonosobo obiehame cele mesto. Tetula vedla mna mi hovori nech vyskocim pri hospital. Ja vyskakujem na severe na vypadovke z mesta.

Hned tu na mna mava nadhanac a uz sa vezem do diengu.

Ludia cestou naskakuju, vyskakuju. Platia zvacsa 2-5k, jedna na dlhsej trase 10k, skoro pred mojim vystupenim. Tak ja davam tez 10k, vodic pocita a dozaduje sa este 5k, na wiki je cena 15k, davam mu ich. Ale i tak si myslim, ze to je ojeb tak ako v predoslom buse.

Stupak to bol pre tento bus riadny, zvacsa sme isli na dvojke, obcas bolo treba dat aj do jednotky.

Bohuzial dost mrakov, chvilami i poprchalo.

Vsade po kopcoch policka so zeleninou, kapusta, cibula, zemiaky a ine plodiny co sa pestuju v takychto podnebiach.

Hory uzasne, fakt kvalitne vysoke.

Z cesty boli fajn vyhlady na udolicka.

Po vystupeni v dedine dieng idem do vytipovaneho lacneho ubytka losmen budjono. Podla recenzii ubytko od 50k.

Nuz ale naplnili sa moje obavy, je vikend a full.

Inac cesta s rychlimi prestupmi mi trvala 5.45hod, ak by som neopustil jeden bus a nebola by zapcha pocitam, ze za 5hod sa to da zmaknut.

Dalsi tez full.

Na ulici kvanta lokal turistov, busov, motoriek a aut.

Ubytko hladam vysse polhodiny, to sa mi este nestalo.

Prva cena 200k, neskor same kartelove 150, jednych som dal na 125 ale pokracujem v hladani. Niektore homestay pozatvarane resp otvorene ale nikto nikde, dalsie full.

Domaci ma poslali na koniec dediny do tani jiwo hostela, vraj maju dormy. Jasne, ze full a len tak medzi recu, dorm za 150k. Im to drbe. Ale hostel funglac.

Cestou nazad do ubytka za 125k ale este obieham par homestayov.

Nakonec kotvim na hlavnej v homestay dieng view. Ujednal som to na 100k r.

Super cista izba na tretom poschodi, horuca sprcha, tv v izbe. Free voda, wifi. Vyhlad z terasy na blizky chram candi arjuna. Udajne to tu davaju za 200k r. Ale ked som povedal 4 noci po dlhej porade s manzelom majitelka suhlasila na 100k. Konecne niekto s obchodnym duchom, radsej budem mat plno za menej nez prazdno za vela. Ne jak drbkovci na bromo.

Ono som mohol ostat niekde na noc za 150 a potom sa presunut za 50 ale lubilo sa mi toto ubytko a konecne po dlhej dobe slusnejsie ubytko. Rozumej ziadne zvierata, osuchane steny, vylezane matrace...

Heh len som spravil mensiu chybu pri vybere izby, vybral som si s tureckym zachodom, to zistene az vecer ked som na nho isol. Druha bola s normalnym. No co uz, ma uplne nenapadlo kuknut kupelku.

Dvere na kupelke sa nedaju zavret, tak tam pcham papucu a hned to drzi. Papuce su sucast vybavy, pekne ruzovucke.

Este co sa tyka kupelky, ziadne unyvadlo, to som tusim este v indonezii nemal.

Po ubytku uz na seba hadzem dlhe nohavice a bundu a smer mesto.

Kopa warungov, niekde aj vypisane ceny.

Koncim v malej polievkarni soto syrane, bakso a mie ayam. Je to smerom k zelenemu jazeru na pravej strane cca 20m za krizovatkou na wonosobo/zelene jazero.

Bolo to napraskane lokalmi, taka mala kutica.

Davam mie ayam, miesto klasiky lyzica, vidlicka mi prinasaju lyzicu a palicky. Chvilu opat zvykanie si na tento nastroj ale fakt len chvila.

V indomarke nakup snackov a vody.

Vonku zima tak presun na ubytko.

Na veceru vybehnutie, uz aj v capici, k velkemu napisu dieng, kde bolo pojazdne nasi goreng. Davam si aj teply caj.

Domaci tu mali pri ceste aj ohnicek, jeden dedo rozbil aj staru drevennu lavicku a s nou prikladal.

Kupujem este na izbu chleba s kombinaciou coko coko. V probolingu to robili lepsie a trochu aj lacnejsie. Tu jej to moc neslo opiect ale fajn pokec aspon i ked zvacsa ruky, nohy 😊

Na ubytku spim prvy krat v mikine a zakrivam sa dvoma teplymi dekami.

Naklady :

4xhomestay dieng view, singel, tepla voda, tv, turecky zachod : 400k r
Mie ayam : 10k r
Roti coko : 13k r
Nakup : 42k r
Nasi goreng, teply caj : 15k r (12+3)

Tot: 0.367s; Tpl: 0.021s; cc: 10; qc: 44; dbt: 0.0203s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.3mb