60.den - pulau weh

Asia » Indonesia » Sumatra » Pulau Weh
April 11th 2019
Published: April 15th 2019

Oh, rano opat hnacka. 3x po sebe

Hned teda zas nasadzujem tabletky. Veru stiplave este nemozem jest.

V dive centre som bol tentoraz prvy. Ide s nama aj jedna baba a dive instruktor.

Dnesny ciel Pantee peunateung. Dlzka 42min max hlbka 22m. Ak by som nebol s novacikom tak by som bol dole asi o 10min dlhsie. Mi ostalo 50, novacikovy 30.

Tento ponor ok, hlavne potesilo sledovanie chobotnic Reef comon octupis. Videli sme 3ks. Ale zvacsa boli skovane.

Klesli sme na dno, chytili sa koralu, bo prud a cihali.

Tu bol tiez slabsi prud ale v pohode zvladnute.

Sli sme i cez mini kanon, tak pekne spestrenie.

Opat s nami boli ludia z jachty. Ti mali vsetku vybavu svoju, samozrejme mimo flias.

Platit sa dalo i kartou avsak poplatok 2.5percenta, ak by bol 2 tak zaplatim kartou, bo rovnaku hodnotu si uctuje revolut po vycerpani mesacneho free 200€ vyberu. Ono by som to mal v tom pripade zajedno ci vyberem abo zaplatim. No ja platim kesom. Hned sa mi zmensila bezpecnostna kapsicka, ktoru na tele ani nenosim ale mam ju v batohu.

Obed vybaveny ako vcera len s tym, ze cul som si dal 2 druhy mini ryby. Len take podkovicky.

Relax v sietke. Pofotenie okolia.

Bungalovy s vyhladom na more fajn ale clovek tam cez den klud nemoze cakat, bo furt tu jazdia motorove clny so snorchlistami, potapacmi.

More paradne priehladne, ryby videne aj z mola co je pri ubytku tak pre snorchlistov parada.

Poobede nasadam na motorku a davam si mini okruh po vedlajsej ceste ostrova.

Prichadzam do prvej dedinky kde je nemocnica, pred nou zatacam vpravo a uz si to valim do vrchu.

Povrch cesty zvacsa dobry, premavka skoro ziadna.

Opat minam vojensku zakladnu. Vojakov je tu teda dost ale neni sa co cudovat kedze je toto posledna resp prva cast indonezie.

Dostavam sa na vybudovanu vyhliadku. Tu dole kopa motoriek a sama omladina.

Zastavka na plazi (nic moc) a pokracovanie v jazde.

Prva mozna odbocka a smer sever ostrova.

Nic zaujimave ale zajazdil som si.

Opat je futbal,tak zastavka a danie malej zmrzliny.

Hra opat onicom, nebola ani ziadna sarvatka, skoda.

V mojej dedinke chvilku na plazi ale ta na kupanie neni.

More krasne ciste ale kotvi tu kopa lodiek co vozia ludi na snorchel.

Z plaze presun na molo a sledovanie farebnych ryb. Ti ozaj kopa.

U tetuli davam nudle a mango dzus. Musel som chvilu na nu cakat, kym otvori.

Nudle extra spicy, mi asi miesto no spicy rozumela mega spicy.

Do jedla mi hralo kazanie z mesity. Normalne aj male deti tam rozpravali. Samozrejme to nebolo live ale z pc.

Vedla v restike grilovali velke ryby aj som rozmyslal najskor nad touto alternativou ale zaludok je furt nahovno a po tychto nudliach mega nahovno.

Rybu si objednal aj dive instruktor co bol s nami potapat. Nemec co tu bol s kamosmi.

Taky dredac ale fajn chalan. Robil hlavne v thajsku a dokonca i v barme. To ma prekvapilo, som necakal, ze to je potapacska lokalita. No ale tam boli potapaci na lodi, tusim tyzden plavby abo tak neako.

Po jedle mi bolo totalne nahovno, som to ani nedojedol.

Na ubytku davam este plechovku koly, nech sa vygrgam ale moc to nepomohlo.

Staff na ubytku klasicky falosne priatelsky. Neznasam takychto ludi.

Naklady:

4xponory idc : 1.32mil r
Ryza, 2kusky ryze : 25k r
Zmrzlina na futbale : 5k r
Mie goreng, mango dzus : 30k r

Tot: 1.321s; Tpl: 0.057s; cc: 10; qc: 33; dbt: 0.0229s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.3mb