89.den - bira

Asia » Indonesia » Sulawesi
May 10th 2019
Published: May 12th 2019

Dnes nic nerobenie.

Doobeda v restike, kde net uz fical, tak postahovane 10rocne romanove zapisky z iranu.

Neskor vsetko nahadzane do mapy.

Je to dobre od seba vzdialene, v kl sa uz musim do toho pustit naplno. Este mi treba samozrejme pre istotu vyrobit falosnu letenku z iranu a falosne zdravotne poistenie co plati na iran.

A cul prichadza velke odhalenie, nemam ziadnu zdravotnu poistku.

Jednej zo zamestkanin vravim nech mi spravi ucet a ci sa da platit eurom, bo tolko domacej meny nemam. Vraj nevie ale zisti. Podla divemastera ano a vraj mi v pohode zameni eura na rupie ak by to neslo.

Poobede dorazenie knihy. Nic extra to nebolo ale aspon som mudrejsi o neake tie poznatky:

O Attilovy - udajne je pochovany niekde pod riekou tisou

Dzingischanovy - ten je udajne pochovany v mongolskych horach kam sa clovek bez permitu nedostane. No a kazdy 200clovek je jeho potomok (dna neaky y chromozon). Pod hlavnym mestom mongolska v kanaloch ziju tisicky deti.

Bozom oku - specialna kremikova gula co je instalovana v par druziciach

Asteroide aphophis - ten je zatial najznamejsie nebezpecenstvo pre zem ale na dostrel ma dojst az okolo 2029. Samozrejme dalej existuje tisice neznamych podobnych telies.

Bajkalskom jazere - to sa stale rozpina az sa z neho casom stane ocean. V zime sa na ostrovy chodi busom co ide po zamrznutej hladine. Z jedneho ostrova pochadza dzingisova matka a ostrov je velmi posvatny.

Aralskom jazere - existuje uz len 10percent jeho plochy, ostatok zlikvidovali soviety ked odklonili toky riek na zavlazovanie bavlny. V jazere resp cul uz na susi ,je kopa vrakov lodi. Obcas tade prebehne jedovata burka, tento jed sa udajne dostal az do finska.

Macao - jedno kasino ma vo vyskach specialne vip izby pre rozne kriminalne zivli, v podzemi je obrovsky market, orientovany hlavne na kurvy

Sev.korei - je to tam na picu. Jedlo, elektrika vsetko na pridel, kopa koncentrakov. Inak do tejto krajiny sa da lahko dostat z ciny (samozrejme tour). Ale fakt nevim co by som tam robil keby som sa nemohol slobodne pohybovat a vacsina veci co by som videl je len divadlo.

Temna energia - velka zahada

Alter.vesmir - existuje resp my zijeme len v holograme.

Sv.tomas - udajne sa dostal az do japonska a nie len do indie.

Jaj, este som nepovedal o com bola kniha bozie oko. O komete, ktora mala v sebe temnu energiu, okolo zemi prechadzal nieco po 2800rokoch. Zakrivila casopriestor tak jedna druzica ukazala, ze cela zem bude zlikvidovana. Nastastie na zemi bola protizbran v tvare kriza sv.tomasa. ten bol zhotoveny z antitemnej sily.

Aby sa tento kriz nasiel bolo postupne treba najst tri napovedy. Zaujimave, ze ludia vzdy objavia ako prvu tu prvu a nie druhu.

Do toho este nestastne rozdelenie matky a dcery, lov na dceru severokorejcami.

Na ubytko dosli fra dochodci. Ti su v dochodku 17rokov a z toho 15rokov cestuju ale nie v kuse. Vzdy tak 3-4mesiace potom idu domom na par mesiacov a zas.

Lietaju zvacsa s turkisch, za nazbierane mile si vzdy vyberu jeden let biznis triedou, co je uplna parada, tak to francuzka popisovala.

Nepotesila spravou o raja ampat (mam v hladaciku). Vstupne tam stuplo z 500k na 1mil r. Permit plati jeden rok. Ako im to uz ozaj jebe, som zvedavy na akej sume sa to zastavy.

V azii je pre nich top taiwan, korea a japonsko. Na moje prekvapenie japonsko presli so stanom, spali na plazi, v parkoch. Ako na taky vek klobuk dole.

Vecer uz vsetko v restike zbalene. Tak reku idem to zaplatit, bo tam bola ina baba. Ta najskor ok, dala mi super kurz 16500. No pica nevedela vypocitat rozdiel medzi eurom a rupiou, bo nieco som chcel platit eurom a nieco v rupiach. Tak dosla baba z rana a ze ne. Musi volat manazerke.

Dnes som chcel ist kuknut do dediny ale dostal som sa asi len 100m od ubytka, bo polnacka neosvetlena.

Co som prekvapeny tak obaja dive guide sa na veceru chodia stravovat do cosmos bungalov.

Pri mori lezanie na piesku, pocuvanie mora, sledovanie hviezd a nakonec doplnenie mora a spanok.

Foto

Bira

Pod house, 14dorm, ac, share hot sprcha : 5.5€ (revolut 88560r)

Tot: 0.619s; Tpl: 0.013s; cc: 10; qc: 46; dbt: 0.3657s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb