233.den - malenge (potapanie)

Indonesia's flag
Asia » Indonesia » Sulawesi » Togean Islands
September 18th 2018
Published: September 21st 2018

Noc bola riadne vlhka, k comu dopomohol aj dazd.

Ten ma zobudil okolo 4.00. Nuz ked som bol uz hore isol som sa vystat.

Ale v dazdi sa mi moc na zachod nechcelo ist, tak som to oprel z balkona. Izbu mam na poschodi.

Potom som sa uz len prehadzoval, trocha zima ale hlavne vlhkost.

Chuj som nechal vonku uterak aj plavky. T.j. su nepouzitelne, totalne premocene.

Ranajky poslabsie ale lepsejsie ako v predchodozom ubytku.

Cakacku na jedlo a po nom som si kratil spisovanim korei. Jojo bez netu to ide tazsie ale nemam sa kam ponahlat, mam tu kopu volneho casu.

Neskor sa pytam obsluhy na potapanie, ci ma tam niekto zavezie. No problem o 20.min vyrazame.

A tak aj bolo, presne o 9.00 smer sifa diving center.

Lodka mala drevenna, po stranach vybavena vahadlami. Vacsina trupu skovana pod strechou. Pohanana je dvoma slabymi motormi.

Kapitan ang nehovori.

Najskor smeruje do zleho rezortu (3chatky). Ani nekotvime bo domaci ho posielaju kade lahsie.

O skalu dalej je uz moj ciel.

Rezort vyzera luxusnejsie (podla web za bungalov 45€ ale isto klima,normalna sprcha atd).

Kotvime pri rezorte, co je chyba, bo centrum je za skalou. Tak vybehnutie poschodoch hore, potom dole.

Dostal som smyk, poda po celonocnom dazdi riadne rozmocena.

Kapitam na furt sleduje a pri smyku na zachytava, nebolo treba.

Zdravim dobr dan, divemaster je slovinec.

Akurat sa chystaju na ponor. Neni problem sa pripojit.

Klasicke otazky, licencia, kedy naposledy bol moj ponor a kolko ich mam za sebou. No a potom, aky je moj hlbkovy rekord, bo dnes sa pojde do okolo 30m. Hehe owd ma maximu 20m.

Moj cloveku hovorim, ze ho vyplatim po prichode.

Kratase, tricko a slapky nechavam v dive centre.

Vybava nalozena na rovnaky maly tip lodky ako som prisiel.

Obsluhuje ju aj jedna pekna domaca, zrejme zena kapitana.

Neplavime sa moc daleko.

Ideme k reef.c4.

Takto su to pooznacovane snorcholovacie lokality, je ich tu dost a vsetci co sa vratili z vyletov boli nadseny.

Uz su tu dve lodky ludi.

Nahadzujeme vystroj, dost obtiazne bo mala lodka.

Este mensie priblizenie k utesu a kotrmelcom vzad do vody.

Dal som si 4kg, bo kratky neopren, na dlhy davam 6kg.

Dnes budeme pod vodou driftovat. T.j. nechame sa unasat prudom popri utesu.

Prud v pohodicke, ziadny mega ako na semporne.

Ryb ok, koralo nic moc.

3x zralok ale ani raz som ho nevidel.

Ale aspon maly modry krab a ryba s velkou hlavou.

Guide vravel aj nieco o jaskyni ale nenasli sme ju.

Moj buddy bol advance ale dychali sme rovnako.

Uz bol dost nervozny ked mal 60 a furt sme nezacali vystup.

Vystup super, bo v mensej hlbke viac farebnych ryb a koralov. Dno biely piesok.

Na lodke ma odviezli do mojho ubytka. Zajtra idem potapat zas.

Dnes dole 46.min a moj novy rekord 31m.

Po obede, opat super ryba, lezanie na lehatku a citanie knihy. Zrejme ju tu aj docitam a asi ju tu aj necham, nechce sa mi ju vlacit 1.5 mesiaca.

To bude moja druha kniha z mojej kniznice a celkovo 4 co niekde necham.

Chrasty na kolenach sa dobre rozmocili, cul ich susim na slnicku.

Prakticky cele poobedenie lezanie, citanie, pisanie denniku a samozrejme aj potapacskeho denniku.

Tam pisem, cislo ponoru, datum, lokaciu, nazov dive centra, vzduch, hlbku, cas, kilaz, zaujimavost a hodnotenie guida.

Ked ma uz omrzelo lezanie, presun do restiky, kde pisanie korei.

Odtial ma vsal vyhnalo kvantum komarov.

Zhruba 9 ludi slo na daky vylet za opicami.

Kukanie zapasu slnka.

Neskor sa spustil riadny dazd.

Na veceru opat ryba a ryza.

Pomalicky mi ryba uz leze krkom. Este zrejme 2x a potom na pevnine uz baksicko konecne.

Na hajzli som tu zatal nebol. Bud stim z terasy alebo naplnam more.

Neako nemam tuzbu sa sacializovat. Ak by tu boli domaci tak hej ale s europanmi sa mi moc nechce.

Velmi dolezita vec. Zajtra musim ist potapat, bo ak nie dosol som o kratase (asi v thajsku by sli papa ale mam ich jedine ciste), tricko a slapky (nove nechcem kupovat).

Nemka co ide zajtra potapat, ze vsetci (9ks) okrem nemeckej rodiny idu stvrtok do gorontalo.

Domaci vravel, ze dost lodi pojde do wakai rychlolodou .700k r len nevim ci za celu lod abo osobu.

Ak by to bolo za celu lod pri 10ludoch to je 70k vs public lod za 20k.

Ta ide vsak velmi skoro, 5.30 z malenge, t.j. by som staval uz o 4.00 a bez ranajok.

Zajtra to musim prezistit od nemeckeho a fra paru s kerymi pojdem potapat.

Zas leje, ale nech sa to vyprsi cez noc a cez den nech je zas pekne.

Inak sa tu uz nenormalne nudim. Na bunaken island bude asi rovnaka nuda, ale tam planujem az 4 ponory a ak by dosla opi, nuda zrejme nebude.

Dnes rekordne skoro uz o 20.00 do postele.

Korea ma vysla zhruba 800€ bez letenky ale chybaju mi este dva dni, bo som ich pisal napriamo na web.

A musim to este overit s vypisom z banky, bo ¾ prebehlo platbou z karty.

Keby tolko nechlastam tipujem o 50-100€ este menej.

Cakal som okolo 1000€.

Doprava lodkou z malenge indah do sifa diving center : 50k r
Potapanie sifa diving center : 500k r

Tot: 1.517s; Tpl: 0.011s; cc: 12; qc: 42; dbt: 1.1772s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 2; ; mem: 1.1mb