75.den - tobelo (kupakupa beach)

Indonesia's flag
Asia » Indonesia » North Maluku
April 26th 2019
Published: April 27th 2019

V noci sa budim na dazd.

Dazd aj rano, tak uplne nakokot cele severne moluky, mal som ist na juh.

Po prejdeny dazda, smer cesta do sofifi.

S ranajkami problem, nikde nic ale nakonec sa mi podarilo nieco najst.

Po jedle zastavujem kijang, ten vsak na taku malu vzdialenost nebere (10km).

Pochvili prichadza angot.

Dnu prijemna nie moc hlasna hudba. Iny sofery to maju naplne gule. Fakt nechapem ako tak mozu soferovat prakticky cely den.

Nakonec ma chalani odviezli az dole k rafinerke odkial je to asi 5min slapania po polnacke.

Podla laszla (specialista na moluky) je toto top plaz na okoli.

No dakejem teda pekne ak je toto top plaz.

Dojem ovsem skresleny bo zatiahnute a mokro.

Piesok, rafinerka, opustena budova, rezort a stromy.

Idem okolo rezortu (obycajne chajdy) az na cip plaze pod stromy.

Roztahujem plachtu a idem si pospat. Neni sanca. Spusta sa dazd, to nevadi som pod stromami. Zacinaju na mna utocit kvanta komarov.

Posuvam sa na slnko, to je pod oblakmi tak pohoda. Utoky mensie ale furt nahovno.

Nakonec opat dazd.

Idem teda do restiky ubytka.

Tu stary nemec aj so svojou indonezskou zenou (tez stara), zrejme ich dcera, dvaja stary francuzi.

Ti tu spali dve noci, vraj bomba. Boli na lodnom vylete po okolitych ostrovoch, preto su taky nadseny.

Podla mna tie 2 noci su na tejto plazi kupa kupa akurat. Plaz mala ale cista. Len blizko je rafinerka, cul tam bola lod tak dost hluku.

Predtym boli na raja ampat, udajne hotovy raj. Len snorchlovali.

Teraz cakaju na mini lodicku co ich dopravy na ostrov meti. Tam ide tusim kazdy turista co je tu na severe, mimo mna, bo pre mna je to drahe a cul ked furt prsi i tak by to bolo hovno platne.

Zdvihaju lodicku a sup ho s nou na more. Lodicka stavana presne na 3ludi a batohy. Moc bezpecne mi to neprislo i ked vraj cesta len pol hodinu.

Objednal som si pisang goreng, tich dost a chutne a dzus. Ten riadne zmiesany s vodou.

Neskor som sa presunul pod strom na piesok.

Tu zas otravovali mravci.

Predstavoval som si to tu ako relax ale moc som si nepospal.

Dotoho este furt poprchalo.

Fakt uvazujem, ze sa na cele moluky vyprdnem a poletim nazad do makasaru.

Nemec vravel, ze sa neni comu cudovat. Je dazdova sezona.

Po 5hod na plazi nazad.

Len problem s platenym, nikde nikdo.

Tak vchadzam do komplexu cez restiku. Tam vsetko pekne upravene, mala botanicke zahrada.

Dcere davam prachy a smer ho dedina.

Mam stastie, hned za rafinerkou ma odchytava jeden zamestnanec a odvaza az na hlavnu cestu. Tu este vytrubuje na angkot nech ma pocka.

Chlapik mi usetril cca 2km slapania do mierneho kopca.

Neskor si prisada opicka, hned ma prekvapuje ang. Ale opat len zakladne otazky. Keby sedim vedla nej a nie vedla sofera skusil by som ci vie co to je chicky chicky.

Sofer ma vyhadzuje pred ubytkom.

Po kyblovacke vedla na neskory obed.

A smer mesto, reku najdem kaviaren s wifi. Hovno som nasol akurat sa spustil mega dazd, po nom nasledovali s prestavkami dalsie slabsie dazde. Vzdy som vyckal pod neakym pristreskom.

Pod jednym hrali domaci karty, samozrejme o peniaze.

Kupujem vysmazane banany poliate cokoladov a posypane syrom. Baba nemala vydat, tak som jej nech tringelt 3k.

S peniazmi problem aj pocas obeda. Tez nemali vydat z 50k.

V tomto mestecku neni fakt co robit. Zajtra idem na moratai island.

Vystup na sopku nema zmysel, vsetko mokre a este k tomu je riadne aktivna. Minuly tyzden chrlila lavu, domaci vravel, ze sa nedalo poriadne dychat, no po 4dnoch dosol dazd a uz je vsetko ok.

Na veceru som sa nechal zlakat na maso na palicke.

Tam sa mi indonezsky prihovaral chlapik, moc som nerozumel.

Sranda bolo sledovat jedno dieta oproti mne. Jej rodicia a sestra jedli rukami, no ona chcela jest ryzu lyzickou, bo to odkukala odo mna 😊

Nepotesilo platenie, kde ma dobre natiahli. Asi sa budem muset zas pytat na ceny este pred objednavku. Kurvy vydrbane moslimske. Pica s usmevom ukazala na prstkoch 4 a este mi aj s usmevom podakovala.

Na ubytku do seba tlacenie bananov a piva.

Som cely dostipany a este smrdim od spreju proti komarom.

Ak zajtra nebude slnecno, idem rychlolodou na moratai, tam asi 5noci a letecky na ternate, odtial jailolo. I ked lodou nazad do tobelo a autom by to bolo lacnejsie ale dlhsie.

Vyzera to, ze pohladnice z tejto casti indonezie nebudu a magnetky tiez nie. Neni to kde kupit.

Skoda tych pohladnic, bo po malajzii sa do top 4 dostala specialna vianocna osoba.

Sedim na terase, premavka furt velka aj o 2100. Volaky kokoti naplne gule muziku v aute, dalsi jebovci vytuningovany vyfuk na motorke. Ale ozaj nechapem kam vsetci idu. Sak tu nist neni.

Po futbale je tu velmi popularny doctor 46 (valentino rossi). Kazdy stvrty clovek ho ma jeho cislo nalepene na aute a pritom on je motorkar.

Domaci (na ubytku) sa mi fakt zdaju, ze na niecom ficia.

Naklady :

Ryza, omeleta, priloha : 15k r
Angot tobelo - plaz kupa kupa : 10k r
Angot kupa kupa - tobelo : 10k r
Pisang goreng, papaya dzus (plaz kupa kupa) : 30k r
Ryza, kura, obloha (vedla ubytka) : 25k r
Pivo plechovka 0.5l : 27k r
Pisang nugets : 13k r (normalna cena 10k, nemala mi vydat)
Nakup : 4.5€ (revolut 71k r , 2piva, chipsy)
Sate ayam, ryza : 40k r (ojeb jak hovado)

Tot: 1.528s; Tpl: 0.038s; cc: 8; qc: 52; dbt: 0.0387s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 2; ; mem: 1.4mb