Φαουντ Φακτ.Ίντια Μανταμ

Asia » India » Rajasthan » Udaipur
June 1st 2014
Published: June 3rd 2014

Στο City PalaceΣτο City PalaceΣτο City Palace

Ζέστη, Μαχαραγιάς, να ξαποστασουμε λίγο. Φαουντ.Παιδάκι με μπλε συνέχεια μπροστά μας.
Με τον τονο στο Μα.Ειναι κ αυτο το ταμπλετ που μας την κανει τη χαρη για ελληνικα,αλλα μη θελουμε και τονους.Να' μαστε στα κοσμοπολιτικα.Και ο λογος για το Udaipur η αλλιως (διαζευτικο το η, ειναι το θεμα με τους τονους που προανεφερα)the lake city.Τρεις οι λιμνες,τρια και τα παλατια.Περιπλανηθηκαμε,σοκαριστηκαμε,δεν μιλουσαμε για λιγη ωρα.Ηταν το ταξιδι, συνολο 24 ωρες πορτα - πορτα,ηταν η ζεστη 31 βαθμοι στις 9 το πρωι,ηταν οι Ινδοι...θελαμε το χρονο μας.Εγω λιγο πιο πολυ. Με εχει εγνοια ο δολιος για να χαλαρωσει.Περπατησαμε για ωρα κ μια σκεψη ειχα στο μυαλο μου.Παλι καλα που δεν ξεκινησαμε απο Νεο Δελχι.Πρωτου φρικαρουμε ομως νασου στο δρομο μας το καφε της Μεροπης.Φιλη αδερφης φιλου του Πανου.Φωτογραφος που ζει 6 μηνες Ινδια, 6 μηνες Θεσσαλονικη.Γνωρισαμε τον Μοετ.Καλη μουρη.Τον ηπιαμε κ τον ελληνικο μας κ συνεχισαμε το deriver μας με αλλη ψυχολογια.Επιτελους νυχτωσε.Κρυφτηκε ολη η βρωμια, δροσισε και λιγο ε, και το μερος μεταμορφωθηκε.Ambrai restaurant,τα γραφω για να τα θυμαμαι και αγαπαω Ινδια.Παλατι εδω, παλατι εκει,που ειναι το παλατι.Ηταν και πολλα.Παραμυθι αυτες οι αντανακλασεις στις λιμνες.Και για να μην το ξεχασω:ηταν τουτο το παλατι που γυριστηκε κ μια ταινια με τον James Bond.Celebrities εμεις δειπνησαμε στα καλυτερα και δωσαμε και 15 λιρες και οι
Στο ουαου μανκιςΣτο ουαου μανκιςΣτο ουαου μανκις

Millet of Mewar terrace, we are what we eat.Φαουντ. Οι μανκις κανουν ενα ιιι ιιι όταν το παει για βροχή.
δυο.Κοντευε 10 μμ κ πηραμε το δρομο της επιστροφης.Ζησαμε αρκετα για μια μερα...

Κυριακη.Ημερα αργιας.Μονο η ζεστη δεν μας εκανε τη χαρη να χαλαρωσει λιγο.Φορτωσαμε μπουκαλια με νερο και βουρ για Gulah Bat.Διέξοδος πράσινου και δροσιάς για του Ινδούς του Udaipur.Τώρα βέβαια τι πρασινο να φυτρώσει, να μεγαλώσει και να αντέξει αυτό το θερμικό crash test αλλουνου παπα..Ο,τι έχουμε καλό είναι σκεφτηκαμε και συνεχίσαμε τη βόλτα μας. Σταθήκαμε να ξαποστασουμε σ ' ενα παγκάκι πανω που μας έφαγε το λιοπυρι και να σου ενα Ινδακι μαυρισμένο ηλιοκαμμενο ακολουθουμενο απο όλη τη φαμίλια.Καμια δωδεκαδα.Φωτο? Πάλεψαν να πουν και θέλησαν απλα να φωτογραφιθουν με to Brad και την Angelina..Είναι που δεν είχαν δει αλλη φορά live Ευρωπαίο, είναι που γαλαζιζαμε εμείς απο την ασπριλα...όπως και να 'χει με τόσο shooting όλο και σε κάποιο Ινδικό σαλόνι θα κοτσαριστουμε..

Στο δρομο Στο δρομο
Στο δρομο

Paparazzi, το 'χουμε, Φαουντ.Τα χρωματα.
Στο Shop τα παντα ολαΣτο Shop τα παντα ολα
Στο Shop τα παντα ολα

Φαουντ.Μια σκέψη μονο.Ο εφιάλτης της απογραφης. (Λάθος φωτο,η σωστη coming soon:O)
Στο HinduΣτο Hindu
Στο Hindu

Φαουντ.Στην είσοδο πιστός φρουρός ναου Hindu
Στο Mango μικρογευμαΣτο Mango μικρογευμα
Στο Mango μικρογευμα

Φαουντ.Το μάνγκο είναι πιο ωραίο κρύο.
Στο Gulagh Bat photo shootingΣτο Gulagh Bat photo shooting
Στο Gulagh Bat photo shooting

Φαουντ..It's the simple things that make us happy.
Στο Ambrai viewΣτο Ambrai view
Στο Ambrai view

Πιο ρομαντικά πεθαίνεις,yummy chicken curry,αντανακλαση εγω στην φωτο,Φαουντ.Οτι αυτό απέναντι δεν ηταν το παλάτι:O
Στα Ambrai drinksΣτα Ambrai drinks
Στα Ambrai drinks

Φαουντ.Παντού υπάρχει ένας μύθος.
Στο Udai street artΣτο Udai street art
Στο Udai street art

Φαουντ.Πάρε ζωγραφιές να 'χεις
Στο Αι στα διαλοΣτο Αι στα διαλο
Στο Αι στα διαλο

Παντού, στα πλατυσκαλα,στα πρωτοσκαλα,στις εξωπορτες.Φαουντ.Την ανακούφιση όταν έμαθα οτι είναι ο θεός που φέρνει χρήμα.
Στο Shop τα παντα ολαΣτο Shop τα παντα ολα
Στο Shop τα παντα ολα

Ανα γεια σου, διόρθωση.Φαουντ...τον εφιάλτη της απογραφής.

3rd June 2014

Κοίτα να δεις ομοιότητες...
Άη Γιώργης στον τοίχο, χρυσαυγή στα πλακάκια, άμα βρείτε και κάναν Άνθιμο, γυρίστε πίσω, λάθος δρόμο πήρατε. Καλή συνέχεια, παιδιά!
3rd June 2014

google map...λίμνες φαουντ....παλάτια φαουντ....καφε Μερόπης νοτ φαουντ...!!! Κώστας bet 1 μήνας με το ζόρι και πίσω έγω σας δίνω κάτι παραπάνω....(κανονίστε να μην χάσω). Υπομονή όλοι νομίζω ξέραμε ότι είναι η χώρα της προσαρμογής...πάρτε τον χρόνο σας και σε λίγο θα βλεπετε μόνο αυτά που πρέπει.....φιλιά πολλά καλή συνέχεια και περιμένουμε με αγωνία νέες φωτο Μπραντζελινα....

Tot: 0.045s; Tpl: 0.01s; cc: 8; qc: 32; dbt: 0.0252s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb