165.den - Jaisalmer, Camel Safari

India's flag
Asia » India » Rajasthan » Jaisalmer
February 18th 2013
Published: June 3rd 2013

Z ubytka som vypadol 6/45,v ganesh tour som bol o 7/00. Vsetko este zavrete,tak som sa zlozil na blizkom muriku a pozoroval co robia ludia v uzkej ulicke.

Zenska z domu vyhodila na ulicu smeti,okolo isli smetiari,tie ich zamietli a nalozili do vozika. Fakt debilita,jak keby nepoznali smetiaky ale zas najlepsi smeti vyhodit cez dvere,sak volado sa o to postara.

Okolo 7/20 prisiel polsku par. Robia uz dlho v Irsku v neakej fabrike. Teraz vyrazili na rocnu cestu okolo sveta. Po roku sa vracaju nazad do tovarne.

Chlapik z cestovky prisiel o 7/30,vyrazat mame az o 8/30. Tak sme sli na ranajky do vedlajsej restiky. Vysli sme az na strechu,paradny vyhlad. Jedlo drahe a mini porcia. Neskor za nami prisla aj korejcanka a argentincanka. Lepsiu cenu nedostala.

Po jedle sme sa premiestnili pred brany pevnosti kde nas cakali dzipy,ktore nas dopravili az k tavam. Kolumbijcania a ani kanadania s nami nejdu,zdravotne problemy. Takze ideme len piaty,parada.

V dzipe som vyfasoval miesto vedla sofera,korejcanke sa usiel flek v kufri,sak je mala,vojde sa. Na miestnom mini trhu este nakupuje nas sofer jedlo co budeme jest v pusti. Sofer ide jak debil,brzda neexistuje,len truba. Ideme zhruba 45km za mesto,kde cakame na tavi. Fasujem najpomalsiu,to som ale zistil az po ceste. Striedame korejsku skupinu,moc nadceny nevyzerali.

Jazda na tave je uplne super ale iba pokym ide normlanym tempo,ked sa rozbhene je to o dusu a este edna podstatna poznamka,tavy sa nedaju niako riadit,chodia si ako chcu,ovladaju ich iba camelboyovia inak povedane nasi indicky sprievodcovia.

Zastavujeme v prvej dedine,kde sa doplna palivo pre tavy,rozumej jedlo. Hned sa tu na nas vrhaju deti a zobru. Stale opakuju rupie,pen,rupie. Strasne doterne deti, furt boli pri nas a furt zobrali. photo rupie,pen,rupie. Po doplneni zasob pre tavy sa vydavame konecne do puste. Fakt teplo,cestu lemuju el.stoziare a veterne mlyny na vyrobu elektriky. Pus neni pieskova. Zastavujeme na pumpe,tavy tankuju. Parada.

Po dotankovany sa presuvame k dakemu kostoliku,camel boyovia idu vedla nas pesi. Tu je dalsia skupinka camel safari. Su tu aj moji znami cinania z jodhpuru, davame sa do reci,ked v tom prichadzaju camel boyovia oboch skupin a odtrhaju nas. Sa nemozme bavit s druhou skupinou ale to i tak ignorujeme a opat sa bavime. Vraj to nerobi dobru krv,bo jedna skupina vzdy plati viac za camelsafari ako druha a potom z toho vznikaju rozbroje a vsetko si odsieraju camel boyovia. Ku kostoliku ide len poliak,ostatny ostavame dole. Domaca indka tu ponuka predrazeny caj.

Prichadzame na prvu pieskovu luku. Tu sa usadzujeme,ideme do tiena a cakame kym nam camel boyovia pripravia obed. Vsetko pripravuju na prirodnom ohni, klasicke zalezactvo.Dostavame mini chipsy,pikante jednohubky ,caj a chapati s omackou.Vsetko jeme rukami. Potom dvojhodinovy relax. Camel boy zatial umyvaju riad,ziadna voda ale iba piesok. Korejcanka je na tom s ang horsie ako ja. Prichadza nas kuknut aj pastier koz,stary dedo,ukazal nam ako si bali turban,no to som uz videl tak zas az taka velka sou to pre mna nebola. Popil caj,supol si opium a isiel dalej. 10g sa tu predava za 400rup. Kusok opia odlupol aj argentincanke,hned z toho cela ocervenala a volako sa jej motal jazyk.Opium bolo v tvare ciernej malej gulicky.

Po relaxe ideme zas tankovat nase zive auticka. Po natankovani konecne prichadza to na co som cakal,pieskove duny. Este pred nimi stretavame stado zrejme divych tav. Po vystupe na duny sklamanie,je to iba taky ostrovcek,okolo je kamenna pust s malymi stromami,veterne mlyny na elektriku. Cakal som nieco ala sahara a pustina ale takto veru slabsie sklamanie.

Po zlozeni sa na dunach ,sme sa kazdy z nas vydal na vlastnu past na prieskum dun,ako hovorim len taky mensi ostrovcek. Za jednou dunou bol dalsie tabor turistov a obdalec dalsi ale tam boli len dvaja ludia.

Vacsina ludi chodi na prave duny,len tam to je prepchate ludmi a este sa tam plati aj daky poplatok za vstup. Takze ziadny velky relax na piesku sa tam nekona.

Na veceri opat caj,chapati,ryza a daka omacka. Do pahreby sa hodilo par zemiakov,ksicke a potom take podlhovaste,tie boli sladke,mi nechutili. Sou pri ohne nam robili obaja camel boyovia,spievali,hovorili vtipy. Neskor k nam prisli aj dvaja francuzi z vedlajsieho taboru. Po nich prisieli aj ich camel boyovia. Francuzi boli riadne na nich nasrany ale preco nepovedali. To su ti camel safari z pochybnych hotelov. Mne pripadali ti ich camelboyovia ako pravy indicky odrbavaci,s nasimi sa nedali porovnat. Nasi boli klasicky dedincania. Ti nam povedali,ze neni pravda,ze tavy su ich,oni su len najaty,tavy nepatria ani jednej cestovke co je v meste,vsetci si ich prenajimaju od dakej velkej spolocnosti.

Po jedle a mensej zabave sme sa vybrali spat.Camelboyovia nam dali na piesok hrubu deku,na nu sme lahli a zakrili sa dalsou hubou dekou,pre istotu som si dal na seba aj mikinu a oviazal hlavu salom. Camel boyovia nas nechali spat na dunach,oni spali v udoli,kde boli aj tavy. Tie niako neuvazovali,len ich tak pustili,no sice uviazali im o seba predne nohy ale mohli sa pohybovat.

Uplne genialne,jasne obloha,okolo klud a piesok. V noci som sa 2x zobudil,raz ked nas dosli navstivit tav ale camel boyovia ich riadne vytrieskali a uz sem nepachli a dalsi krat ed sem dosol pes a zacal tu pobehovat. Noc bola chladna ale v pohodicke sa to dalo vydrzat.

naklady

masala onion tomato - 50rup

foto

Tot: 1.587s; Tpl: 0.039s; cc: 5; qc: 45; dbt: 0.0364s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 2; ; mem: 1.3mb