172.den - Dili

India's flag
Asia » India » National Capital Territory » Delhi
February 25th 2013
Published: June 17th 2013

Konecne mi v noci nebola taka velka zima.

Z ubytka som vypadol o 10/00 smer metro chandni chowk. V metre klasika, security, mini tlacenica. Po vystupeni z metra opat mensia dezorientacia kde to vlastne som. Na zlepsenie orientacie som si dal jedlo z pojazdneho vozika,placky s fazulovou omackou. Jedlo sa rukami,takze som si zafrkal mikinu.

Vdaka kompasu som sa navigoval k Red Fort. Kedze je dnes pondelok je zavreta, tak ako aj ostatne muzea. Ale to nevadilo,dnu som v plane i tak nemal ist. Na ulici pred pevnostou milion cykloriksakov co furt otravovali. Fakt asi nevedia co znamena slovicko NO. Nakoniec som ich uplne prestal vnimat ako keby tam ani neboli.

Slniecko zacalo pekne prazit,okukol som teda pevnost zvonku a podchodom som sa pobral k mesite Jama Masjid. Osudova chyba. Prvy krat a aj posledny som pouzil podchod v Indii. V podchode nehorazny zapach z vykalov,skoro som sa tam doblval. K mesite som sa este musel prebit cez stankarov, cykloriksakov, riksakov a dalsej zberby.

Mesita je fakt pekna. Dnu som sa skusal dostat severnou branou. Este pred vystupom treba prejst detektorom kovov,policajti mali na haku. pri vstupe do mesity sa treba vyzut. Za uskladnenie topanok vyberali podnikavy indovia 10rup. Vstup do mesity bol gratis ale malo to jeden hacik. Kazdy kto mal fotak musel zaplatit 300rup. Nuz topanky som si teda uskladnil bokom od vyberaca a vybral sa do mesity. Zastavil ma indicky kokot,ze nech ukazem listok. Vravim fotak nemam, to ignoroval a nechcel ma pustit dnu. Tak som sa nasral a siel prec z mesity. Severny vchod je urceny pre turistov,idu tadeto vsetky tour.

Ako som obchadzal mesitu dostal som sa k juznemu vstupu. Tu uz ziadne rady turistov len par domorodcov,vyberaci za topanky nikde. Vyzul som sa,slapky tentokrat pod pazuchu, tak ako to robila vacsina domorodcov a siel som dnu. Zastavil ma securitak,ze treba zaplatit 300rup za fotak. Ukazujem mu,ze nemam,odopinam ladvinku,on ok ok. Panko ma pusta dalej a este sa mi ospravedlnuje,ze som mu musel ukazat ladvinku.

Vnutri som si to obzrel a posadil sa k vode co je uprostred nadvoria. Vychutnavalo som si tu nezvykle ticho,na indiu. Z tohto relaxu ma vytrhol kasmircan, co tu je na biznis ceste. Predava papierove krabice, vraj paradny biznis.

Po relaxe som chcel vystupit este na vezu. Samozrejme vystup spoplatneny,30rup pre normalov ostatny 100rup. Nasrat vam kurvy. Kasmircan hovoril,ze z vece i tak toho moc neni vidiet.

Z mesity som sa pobral na zapad k Chawri bazaru.

Ulicka bola napraskana obchodikmi s papierom. Vsemozny druhy tu predavali. Ulice preplnene ludmi ale hlavne cykloriksami. Neskor papierove obchody vymenili obchody s vodoinstalacnym materialom.

Pri metre som zahol na sever. Tu boli obchody specializovane na koreniny,ryzu. Fakt parada,tolko roznych druhov korenia sa len tak po kope nevidi.

Nakoniec som sa dostal aj na ulicku s oblecenim. Zjednavanie tu nefungovalo, vsade mali fixne ceny. Kupil som dalsie ponozky, mikinu, tricko, sveter a rifle. Vsetko vyzera fajn kvality,uvidime co to spravi po prvom prani. Problem som mal pri kupe rifiel. Nechceli mi dovolit si ich odskusat. Inak co som si vsimol,nikto nic neskusa, len kuknu a beru. Rifle po skuske na uytku sedeli,len nesmim moc pribrat.

Ceny tu boli mensie ako v Palika bazare,resp. koncili vzdy tam kde to clovek dokazal v podzemnom bazare zjednavat. Takze na nakupy sa oplati asi ist sem, ma to clovek relativne za rovnaku cenu a usetri cas na zjednavani v podzemnom bazare. No ale musim povedat,ze az taky velky vyber tu neni,indovia maju divnu modu. Kosele, svetre ,nohavice co u nas nosia stary dedkovia. Este jedno varovanie pred nakupmi,nemaju velke velkosti,je dost velky problem zohnat nieco vo velkosti XL.

Na obed som skocil do mekaca,i ked ho nemam rad ale nic ine tu nebolo k videniu a muzikanti uz vyhravali.

Z jedla smer metro a domov.

V jednom obchode ma varovali,ze sa tu dost kradne,tak si mam davat pozor na penazenku. Po uliciach sa pohybavalo dost hliadkujucich policajtov s drevennymi obuskami.

Pred jednym obchodom rozdavali ludom jedlo gratis,to co som mal dnes na obed. Ti ludia robili jak sialenci,skoro prekotili kotel s jedlom. Pri jednom chrame zasa davali gratis vodu. Indovia piju velmi zaujimavo. Flasu, krcach si neprilozia k ustam ale vodu si leju priamo z mensej vysky do pusy.

Old Delhi je opat prava India,bordel,spina,smrad a drbnuty trubiaci vodici. Na celej Indii neznasam najviac drbov za volantom aj s tymi ich drbnutymi klaksonmi. Prekvapivo som tu videl verejne wc,stena v tvare polobluka a tam sa sti.Ziadne dvere,len stena na ulici. Fakt krasna aroma ked clovek isiel okolo.

V metre sa opat ukazala debilita indov,vsetci natlaceny pred vychodom z vagona, hlavne,ze vystupuju az o tri stanice dalej ale ich netrkne ist dalej do vagona, ktory je prazdny. Hlavne,ze blokoju nastup/vystup. Dalsi drboci maju na chrbte batoh, jak keby bol problem si ho dat dole a neblokovat priestor. Taketo hovada som veru nezazil este na svojej ceste.

Pri metre som spravil chybu,da sa kupit predplatena karta,sice sa moc neusetri ale clovek sa aspon vyhne cakaniu v rade na zetony. V chandni chowk som cakal az 10 minut a rano ked som isiel sem tak mi prednosom zavreli okienko,tak zas presun k dalsiemu.

Poobede planujem uz len oddych na izbe,jedlo,net,jedlo a spanok. Predposledna noc.

Zajtra musim este minut 1500rupii,zbalit sa,oholit sa,osprchovat sa v ladovej lode a pak uz len net. Dufam,ze sa mi zajtra podari kupit ten listok na futbal.

naklady

2x butter roti - 20rup
plnene minibuchty 10x - 35rup
jedlo - 20rup

foto

Tot: 0.101s; Tpl: 0.041s; cc: 10; qc: 23; dbt: 0.0122s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.2mb