Kerala - mesto Kochi

Asia » India » Kerala » Kochi
December 8th 2006
Published: December 9th 2006

Vcera sme cely den precestovali v autobusoch - z mesta Kalpetta do mesta Kozhikode (Calicut) a z tadial na juh do mesta Kochi (Cochin). Cesta do mesta Calicut bola cez vysoke hory ktore boli vcera na fotkach v pozadi cajovych plantazi - to sme necakali, krv nam tuhla v zilach, lebo sofer isiel zase ako blazon - vsetci do jedneho predbiehaju v zakrutach ked nevidno ci nieco nejde v protismere - casto jazdia v protismere. Niekedy aspon zatrubia ked to robia pred zakrutou ale ten sofer vcera nerobil ani to - tam uz koncila vsetka sranda. Boli to same serpentiny - klukate cesty sama zakruta, dole strme svahy. Davidovi som vravela ze z tohoto autobusu sa zivi nedostaneme a on na to ze keby dostal za kazdy raz co sa takto citil v Indii "korunu" mal by uz nasetrene na dalsiu cestu okolo Indie. Snazil sa nepozerat von z okna - soferi tu trubia uplne stale - vraj to maju na gombiku a len to stlacaju prstom - isli sme ohluchnut. Priroda po ceste bola nadherna - uzasne pohlady zhora do udoli, ale ratali sme minuty. A to sme nevedeli ze najhorsie nas len caka. Na zvysok cesty do Kochi sme zobrali "private bus" (nie statny autobus, ktore su bezpecnejsie). Dvaja miestny chlapy sediaci pred nami sa vyklonili z okna iduceho autobusu a ako to nazvat - zvracali z okna. Chlapik co sedel vedla nas vedel dobre po anglicky a prva otazka co nam dal bola - preco ste si vybrali privatny autobus na taku dlhu cestu, tento sofer je blazon. Vsetky vlaky boli obsadene, preto sme zobrali prvy autobus co isiel, ale poucili sme sa - nebolo nam vsetko jedno. David bol aj na severe Indii v horach kde sa bezne stava ze autobusy havaruju - ale vcerajsok nazval ako najhorsia jazda aku kedy mal. Od teraz berieme uz len statne autobusy. Noc sme stravili v peknom hoteli v Ernakulam a rano sme isli 4 km lodou do Fort Kochi. Nie sme velmi nadseni - okrem peknych cinskych rybarskych sieti - ktore kazdych par minut vytahuju z vody s rybickami, trhu s korenim a par krasnych antickych obchodov sme tu nenasli nic zaujimave. Dnes vecer o 18:00 sme mali ist na to slavne tanecne vystupenie Kathakali - koli tomu sme v tomto meste a zajtra rano o 6:00 sme mali na plane ist umyvat, krmit a jazdit na slonoch -
Obrovsky pavuk pred hotelom - respect!Obrovsky pavuk pred hotelom - respect!Obrovsky pavuk pred hotelom - respect!

Pred hotelom na nas vyskocil pavuk vacsi ako moja past - na fotkach nevyzera taky velky ale bol ako mensia tarantula. Dost rychlo sa pohyboval - dufam ze uz nikdy nic podobne neuvidim - neznasam pavuky!!!
60 km od Kochi. Bol to skvely plan a o den na to sme sa mali pohnut do mesta Munnar, ale David je velmi chory, tak sme vsetko museli zrusit. Cely den vravel ze nema energiu a ze sa citi slaby. Tesne pred vystupenim som ho nasla na izbe ako je zakryty vsetkym co nasiel vratane mojho spacaku, cerveny ako rak a triasol sa od zimy, aj ked je pekelne horuco. Vraj ho neboli brucho, ani hrdlo, len citi vsetky kosti tele a bolia ho klby. Je na neho hrozny pohlad - cely je spoteny a trasie ho. Malaria ma take iste priznaky ale myslim ze v jeho pripade to nehrozi lebo berie antimalarika a komare sa mu vyhybaju. Poslednych par dni sme jedli skoro to iste - aj ked on urobil par preslapov - zjedol surove vyslahane bieky na omelete a tiez bola polosurova - tak som ho uz pocas jedenia strasila salmonelou (ja som ich dala prec) ale neboli ho brucho, tak neviem co mu je. V minulosti sa mu uz stalo ze bol takto chory 24 hodin a potom to uplne preslo - takisto viac turistov spominalo ze im byvalo takto zle a potom nic. Ja som zatial O.K.. Zostaneme tu par dni dokial sa nebude citit lepsie - snad mu to rychlo prejde lebo je na neho hrozny pohlad. P.S. - na nohe ma 2 dierky a vraj ho to dnes bolelo a nevie kde sa to vzalo - vyzera to ako keby ho ustipol had - mysleli sme ze mozno kym sme liezli do kopca cez hustu travu na tych cajovych plantazach, ale mne sa zdalo ze mal obute hrube topanky a asi by mu bolo zle uz skor. Pravdou zostava ze tie 2 dierky tam ma a naozaj to vyzera ze ho nieco mohlo ustipnut...

Tot: 0.069s; Tpl: 0.012s; cc: 9; qc: 30; dbt: 0.0375s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb