16.den - yangshuo

China's flag
Asia » China » Guangxi » Yangshuo
September 22nd 2012
Published: March 19th 2013

Budim sa o 7/45,vylehujem v posteli este dobru polhodinku.Holim sa,uz viem pustit teplu vodu,treba nechat odtiect vodu aspon 10 minut.Idem naranajky do mojho oblubeneho podniku,teda vyvarovne pri nemocnici.Posielam pohladnicu vagovy a zistujem cenu balika,neuveritelnych 150rmb za necele 2kg,to je moc,tak to volako napchem do batohu.

Prenajimam si bicykel za 20rmb,ma prehadzovanie parada.Idem na cely den behat po okoli.uplny chaos,vobec neviem kde som,asi jeden a pol hodiny len bludim,Konecne nachadzam cestu,ale je to normalna cesta pre auta.Prichadzam do dedini aishan,tadeto idem zas po ceste k moon hillu,lesnu cesticku neviem najst.Konecne som tu.je to tu nadherene,same skaly,policka.

Odbacam, ma polnu cestu,uplne genialne,stale je to krajsie a krajsie,nadherna priroda.prichadzam k nejakej dedine,chcu vstupne,srat ich,otacam to a odbocujem na uplne polnu cestu.Dostavam sa k rieke,idem popri nej,zacina sa spustat dazd,nasadzujem prsiplast.Neda sa poriadne bicyklovat,cesticka sa zuzuje ,vsade blato.oproti idu amici,vravia,ze to tam je nahovno,ale i tak idem dalej.Mali pravdu ale aspon zblizka vidim bamboo raftig.

Zas zacina liat,vykrikuje po mne babka ci nechcem ist na jej bambusovu plt.Slapem nazad,som na krizovatke,odbacam doprava,predbieham amikov,cesta sa zas zhorsila,tocim to.Amikov varujem,posluchaju ma,nevedia kde su,tak ich vyvadzam na hlavnu cestu.Konecne svieti slnko.Obzeram prilahle kopce,je tu aj motyli kopec a neaka jaskyna,kde sa da kupat v bazene s blatom.Pozeram na seba,sak ja uz som jeden blatovy kupel mal.Som riadne zaspineny o bicykli ani nehovorim.

V plane mam odlovit prve cinske kesky.Riadym sa gps,naviguje ma k penzionu,kde sa na recepcii informujem o geochache,recepcna mi dava box,vkladam swc a beriem odtial tb s britskou vlajkou a malu babiku na kluce.Zabudam tam pero.Cesta bola uzasna,asfaltka vsadena v prekrasnej prirode.Idem k dalsej keske.Tu s obtiazami nachadzam,zas je pri penzione,bicykel tu odstavujem a idem po blatovej cesticke ku skalam,nachadzam mini box,vkladam swc.V penzione davam chladene pivo.je vyrobene z ryze,je dobre ale nic moc.

Vydavam sa nazad.Cinania su strasne pomaly,po ceste obieham mopedy a ebiky.Fakt idu jak dosrany a to ja mam uz v nohach cca 6 hodin slapania.V meste idem do pristavu plti,trosku ludim.Zas stretavam amikov,este raz a platia pivo.odovzdavam riadne spinavy bike.davam sprchu a ako pozeram,musim si dat oprat veci,bo je to odblata vsetko vratane maleho batoha.1kg za 20rmb,po prechadzke mesto zistujem,ze som riadne prerobil,tam to mali za 12rmb.Zajtra idem zas bikovat.

Hladam neaku restiku,davam si ryzu a pork s rajcinou,je to dost sladke,k tomu je caj zdarma.ten davaju skoro v kazdej restike.zajtra sa nesmiem zabudnut natriet opalovacim kremom.Zas je obsadeny dobry komp,deckom odvedla,chodi sa sem hravat hry.recepcny je tu furt ten isty,idem nahadzat cs do vietnamu a asi si zabookovat hostel v nanningu.Pijem pivo

naklady

pivo v penzione - 10rmb
nakup v supermarkete - 19.5rmb
vecera - 30rmb

fotky

Tot: 1.258s; Tpl: 0.052s; cc: 12; qc: 29; dbt: 0.0168s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 1; ; mem: 1.3mb