15.den - ryzove terasy Ping An

China's flag
Asia » China » Guangxi » Ping An
September 21st 2012
Published: March 19th 2013

Zobudil som sa bez problemov,zbaleny som este zo vcera.Nerobim moc rozruchu nech spaniela nebudim.Pred agenturou mam byt 7/10 ale som tam radsej uz 6/40.Davam si ranajky,parok v crievku zajedam sladkym pecivom zo supermarketu.7/20 nikde nikoho,volam do agentury,nik neberie.

7/30 prichadza auto,mavaju na mna,nasadam,na bus stanici prestupujeme do riadneho busu.Sprievodca vychvaluje sofera aky je super dobry vodic.som zvedavy.je tu dost cudzincov,nemci,izraelci,francuzi.nebavim sa s nimi,ocuvam mp3,sprievodca hovori cinsky,do anglictiny preklada len nezbytne info.cesta nezazivna,stojime na pumpe na pispauzu..Vsade v cine su zachody zadarmo.V mestach su kazdych cca 500m.

Konecne dorazame na terasy.Je to tu masovy turizmus.Nakladaju nas do miestneho busu,stojime v prvej dedine,je tu predstavenie zien,ukazuju svoje dlhe vlasy a hraju predstavenia z bezneho zivota ludi v tejto oblasti.Tancuju a spievaju,je to super,odporucam.Pocas predstavenia nam doniesli na kostovku ryzu a neaku sladkost.Po vychadzani zo sali nas ustipuju do zadku.Pri prechadzani dedniou nas stale prenasleduju miestne predavacky,furt otravuju aby ste si nieco kupili.

Nasadame na bus smer terasy.nastastie je viditelnost dost dobra,v nizine bol hmla.Vsetci idu na obed,ten neni v cene,ja mam so sebou,tak to jem a vyrazam zas po schodoch na terasy.Su nadherne,nazad idem inou trasiu,je dost smyklava tak korigujem trasu a zostupujem do dediny a druhu vyhliadky vynechavam,cesta tam zhruba 45min po blate a smykalvych kamenoch.aj tak z nej vraj enni taky pekny vyhlad ako z prvej.Na skupinku cakam asi 30 min.zatial mazem zle fotky z fotaku,az 5 som ich zmazal,to mi fakt uvolnilo kopu miesta.Asi si kupim vo vietname druhu kartu a mozno este tu,musim preverit ceny.

Jaj v buse sa zbieral doplatok na to predstavenie a na bus na terasy,bo odtial chodia zvlast busy,stalo ma to navyse 90rmb.po terasach ma caka nekonecna cesta domov.ideme cez guilin,skoro vsetci tu vysadaju,ostavame v buse asi piaty.par ludi ostalo cez noc aj na terasach,dvoch ludi vysadzame na kruhaci pri guiline,odtial idu minibusom na letisko.cesta je sama jama,vymol,debil vodic ide jak dosrany,vsetci nas obiehaju.

Konecne sme tu.Cestou do hostelu sa zastavujem este v miestom parku,ohromne vela ludi tu tancuje.Vsetko je krasne nasvietene,vsetky kopce okolo.Hladam jedlo,davam si opekanu cuketu s ryzou,ledvaj to zjem,Idem spat.Spaniel tu uz neni,izba je len moja.

naklady

doplatok za bus na terasach + predstavenie - 90rmb
voda 1.5l - 3rmb
jedlo,cuketa a ryza - 17rmb

fotky

Tot: 1.344s; Tpl: 0.052s; cc: 11; qc: 28; dbt: 0.0194s; 1; m:saturn w:www (104.131.125.221); sld: 2; ; mem: 1.3mb