Nad rekou Avon a Leam

May 19th 2008
Published: May 19th 2008

Total Distance: 0 miles / 0 kmMouse: 0,0

Stratford upon AvonStratford upon AvonStratford upon Avon

... dockala jsem se prvnich navstev ...

Kdyz jsem odjizdela, ukazovala mi Misi v kalendari 8.kvetna a rikala, ze se ani nenadeju a budou s Veronikou za mnou! Ani jsem se nenadala a byla streda 7.5. odpo a ja uklizela v domku jako diva! ... no zase tolik ne, aby jako spravne cestovatelky pricichly tomu povestnemu britskemu "poradku"!

Stratford upon Avon
Ve ctvrtek jsem se uz nemohla dockat az v 5PM dobehnu do Starbucks, kde jsem mela s holkama sraz. Jako na potvoru proste byla prace a ja tesne pred sestou do Starbucksu dobehla cela zplavena. Holky vse v klidu nasly a krome toho, ze byly trochu znavene po ceste zacaly moc hezke ctyri dny. Neco jsme pokoupily a pomalou chuzi se doplacaly do domku, kde jsme pak na zahradce semlely kde co ...
Druhy den ve znameni shoppovani se nastesti obesel beze me. Daly jsme akorat spolecny obed a vecer spolecne pivko v mistni hospode.
V sobotu jsme pak mely naplanovany vylet do Shakespearova rodiste. Zpatecni jizdenka nas kazdou vysla na 3,40liber. Bylo pod mrakem, ale krasne teplo az bych tak rekla dusno. Hela nam doporucila nejakou hospudku, pry " U pera a inkoustu", nakonec to tedy bylo "U pera a pergamonu", ale i tak to
Ve vlaku ...Ve vlaku ...Ve vlaku ...

... no semlely jsme stejne jako s Helou kde co ... a cesky!!!
bylo moc prijemne misto, jacket potates, steaky a hlavne pivo a cider ... proste jako v Cechach nekde na zahradce! Takhle by se mi tu docela libilo, mit tu pratele a rodinu :o)! Prochazka mesteckem s nezbytnou navstevou nekolika obchodu, zaslazeni se zmrzlinou a samozrejme s navstevou historickych mist, kde vsude "udajne" pobyval Pan spisovatel pak plynula v poklidnem tempu. V tu chvili jsem ale poprve pocitila jako by na me sla chripcicka, ale rikala jsem si, ze je to totalni hloupost ... Vice povidani o Stratfordu u fotografii!
Vecer jsme pak v Birminghamu jeste pokukovaly po nejakych deckych obleckach pro synovce a jeho sestrenici a ja ted mam za ukol vsechno nakoupit - ty jo, takovi prckove a jak na ne clovek intenzivne mysli!!!
A byla nedele a ja se probudila s pocitem, ze mam hlavu oddelenou od tela ... strasne me bolelo v krku (to jsem jeste nevedela, ze me bude bolet jeste za 8 dni :o( ). Misi mi hned dala paralen, kloktala jsem soli a sly jsme spolu delat knedliky a zeli na ceskou veceri. Vonelo to celym domem jako u nas doma, kdyz dela tatka knedlo, zelo, vepro :o)! Holky si pak vse co pokoupily
Stratford upon AvonStratford upon AvonStratford upon Avon

Jacket Potates v "U pera a pergamonu". Velka pochoutka, nicmene absolutne jednoducha. Do rozpoulene uvarene brambory ve slupce nacpou co si clovek vybere - nejcasteji syr, slaninu, fazole, mlete maso, ale i treba krevetky ... yami, yami! Mamka by mela radost, ze bastim brambory na loupacku - doma mi to teda fakt nejelo :o)!
daly do svych kufriku a tasek - no, veslo se jim to, ale jen tak tak! Nenakoupily si jak by si predstavovaly, ale myslim, ze i tak toho bylo dostatecne - z toho plyne, ze jesteze nenakoupily tak, jak chtely :o)))! V centru jsme pak daly Traditional British Breakfest, ja s nasupem Ibace a pomalu se sunuly na letiste ... holky jeste resily nejake problemy se zavazadly ... a pak mi zmizely za prepazkou!
Ach jo a jsem zase sama :o( ... do 14.cervna, kdy prijede na chvili Magda s Kubou :o)!
Holky dobre doletely, vse jsem sledovala uz z postele na strankach letiste Ruzyne ... zdalo se, ze si to uzily :o)!
A pak prisla ta zprava, ze umrel Mira, ale i zprava, ze muj nenarozeny synovec je v poradku a ma se k svetu, a taky, ze Slavie vyhrala, po hokejovem i fotbalovy titul ... uz abych byla doma, ani se tu poradne sama neporaduji a uz vubec odsud neuberu ze starosti a smutku! Je to na prd ... :o(!

Leamington Spa a Warwick
Holky vychytaly skvele pocasi! Po jejich odjezdu zacalo ve stredu prset a hrozne se ochladilo! Nicmene jak jsem uz rikala, jsem v casove
Stratford upon AvonStratford upon AvonStratford upon Avon

... joooo maso!!! Ananasove chetney bylo take vynikajici!
tisni s vylety, a tak jsem musela chte nechte vyrazit do nedaleho Leamington Spa a Warwicku. Nakonec pocasi tak spatne nebylo! Ostatne jak pravime my "odbornici" pres outdoor, "neni spatneho pocasi, jen spatneho obleceni"! Koupila jsem zpatecni listek na vlak (7liber) a vyrazila.
Leamington Spa jak uz napovida nazev jsou byvale lazenske mestecko na rece Leam. Je velice honosne, dokonce zde travila noc i soucasna kralovna! Lazenska promenada, spousta parku a krasne muzeum, kde krome obvykle kavarny a par obrazu maji i turecky hammam. Tri hodky byly nicmene k prohlidce dostacujici.
4km od Leamington Spa je zname mestecko Warwick, ktere ukryva na svem uzemi nejvetsi anglicky stredoveky hrad stejneho jmena! Uz od rana jsem vedla vnitrni boj zda se dovnitr podivat ci ne (vstupne 17,65liber). Prece jen letos tech stredovekych hradu z prevazne 12.stoleti uz bylo dost ...! Ze zkusenosti ale vim, ze techto usetrenych penez pak lituji a rikam si, mela jsem jit, jet, letet, potopit se apod.. Takze jsem se do hradu vydala. Hrad je to opravdu rozlehly. Rozhodla jsem se oprostit od vzpominek na Blizky vychod, Kypr ci Rhodos, kde jsou hrady sice zrekonstruovane, ale je jim zachovana jejich divokost, tajemno a historie. Tady se clovek ocitne
Stratford upon AvonStratford upon AvonStratford upon Avon

Holy Trinity Church ma nejen krasnou zlutou barvu, ale lezi ukryty mezi stromy v parku na brehu reky Avon. No a pochopitelne ma kolem sebe spoustu krasne rozhazenych nahrobku ... zacinam mit asi uchylku :o)!
na "Matejske". Vsude sami lukostrelci, zmrzlinari, parkari a v neposledni rade strasici atrakce, na kterou jsem na radu Hely vystala 30min. frontu - no ... dobry, polekala jsem se nekolikrat, na tabor super ... ale rikam, na "Mateskou" s tim! Nicmene interiery s horicim krbem a krasnym vyhledem do okoli jsou lakadlem! I prochazka po hradbach, kdy clovek musi prekonat nekolik stovek schodu stoji za to! Vice povidani o Leamington Spa a Warwicku u fotografii!

Stratford upon Avon

Ulice mesta obcas ukryvaji i puvodni domky. Toto konkretne je stara skola, kde "udajne jiste" studoval i sam Pan spisovatel!
Stratford upon Avon

Mestecko je opravdu hodne o historii ...
Stratford upon Avon

Lide sem jezdi hlavne diky vzpomince na samotneho velkeho spisovatele. Historici pritom vedou spory, zda opravdu vsechna ta dila napsal tento nevyznamny clovek z jeste vice nevyznamne rodiny! Odpurcem pravosti Shakespearova dila je treba i Sigmund Freund ... no kazdopadne at tak ci tak ... pocteni je to hezke ne?!
Stratford upon Avon

Tento domek se krci mezi neuveritelne hnusne komunistickymi stavbami, ktere jsou navstevnickym centrem Shakespearova rodneho domku. Toto jsem fotila pres plot a dalo mi neuveritelnou praci, aby fotografie vypadala alespon trochu dustojne velkemu Panu spisovateli :o)!
Stratford upon Avon

Ve spisovatelove meste musi byt pochopitelne i spoustu knihkupectvi a antikvariatu. V jednom meli kompletni sbirku knih Dicka Francise ... hm, v cestine jsem se o to snazila, ale pri tricate vydane knize jsem to vzdala ...!
Stratford upon Avon

Domky floristu a floristek jsou tady neuveritelne malebne ...
Leamington Spa

Neni kostelni zed jako kostelni zed!
Leamington Spa

Interiery kostelu a katedral bylaji klidne a dokonce v nich byva i teplo! Nezridka se stava, ze je v katedrale ci kostele i kavarnicka. Pomerne klidnejsi misto nez treba Starbucks nebo Nero Cafee.
Leamington Spa

Lavicky jsou tady kapitolou samou pro sebe. Kazda je od nekoho pro nekoho, pro vzpominku na nekoho nebo sponzorovana nekym! Je to proste romantika, ktera se nevyhnula ani memu nejoblibenejsimu filmu Notthing Hill :o)!
Leamington Spa

Ulice lazenskeho mestecka ...
Leamington Spa

... a dalsi mily florista, ktery chtel vyfotit! A vedle se delaly jacket potates - proste sobotni dopoledni pohoda, ikdyz zacinalo prave prset!

nebo Istanbul?

nebo Podebrady?
WarwickWarwick
Warwick

Udajne nejvetsi stredoveky hrad Anglie, ktery se tyci nad rekou Avon. Prvni pevnost zde byla uz v 10.stoleti, ale soucasne velikosti dosahl hrad az ve 14.stoleti. Rekonsstrukce je pak z dob nedavne a dnes je z neho "Matejska"! Odprostena od vzpominek na krizacke hrady jsem odchazela celkem spokojena :o)))!
WarwickWarwick
Warwick

St.Nicolas Church. Dalsi neuveritelne fotogenicke misto :o)!

Tot: 0.092s; Tpl: 0.013s; cc: 10; qc: 21; dbt: 0.0575s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb