Den 11: Kyoto

Japan's flag
Asia » Japan » Kyoto » Kyoto
March 19th 2008
Published: March 19th 2008

Ahoj.V knihe o Japonsku, ktoru mam so sebou sa pise, ze v Japonsku treba urcite navstivit dve mesta - Tokyo a Kyoto.Dneska som pochopil preco to tak je.Kyoto je historickym hlavnym mestom Japonska a vela z tych cias sa zochovalo dodnes, Tokyo je moderna metropola s niekolkymi historickymi miestami.Kedze dnes cely den prsalo, az tak vela som toho nepochodil, ale aj s tym co som videl som bol spokojny.Vybral som sa do stvrte Gion, kde je velka koncentracia chramov, ale fakt velka.Vstup do arealov je vacsinou zadarmo, za vstup do budov sa plati.Mal som na plane ist niekde nakuknut, ale nevyslo.Ako som sa tak prechadzal v dazdi (ani fotit sa moc nedalo), dostal som sa take "trhovisko", hoci to nie uplne spravny vyraz.Proste poprepletane kamenne ulicky jedna cez druhu a po stranach domy s obchodikmi od vymyslu sveta.Predavali v nich vselico mozne - vselijake rucne robene vyrobky, keramiku, suveniry a kopec vselijakych sladkosti a pochutok.Kedze treba prilakat zakaznika, mnohe s tych pochutkovych obchodikov ponukaju male kusocky na ochutnavku a tomu ja veru tazko odolavam.Tak som chodil z jedneho obchodiku do druheho a kostoval.No veru, velmi zaujimavo niektore veci chutili, miestnou specialitou vyzera byt cosi, co dost pripomina surove pirohy.Su to proste take kusky cesta roznych prichuti, bud niecim plnene (napriklad makom) alebo len ciste.Fakt zaujimave, mam aj dake vzorky, kto by mal zaujem 😉V celom Japonsku su popularne take makke ryzove gulky, plnene sojovym kremom, vola sa to tusim donga, to mali aj tu.Vela mali veci vyrobenych zo zeleneho caju, napriklad aj zelenu zmrzlinu.Sa casto stavalo, ze som ani nevedel, co to vlastne konzumujem, ale to je na tom to zaujimave, sak nie?

Do odchodu do Tokya este mozno zahrniem do svojho programu vystupenie meiko - co su akesi geishe-ucnice a sumo.Normalne Geisha ceremonie su hrozne drahe (vraj tisice dolarov) a nie je lahke sa ani na ne dostat, kedze sa robia len pre vybranych klientov.Toto je skor taky vyber z jednotlivych ceremonii a je robeny ako divadelne predstavenie.

Sumo turnaje su kazdy tyzden v inom meste a tento tyzden je to Osaka.Kedze je to po ceste z Kyota do Tokya, chcel by som sa ist pozriet.Uvidim, ci zozeniem listok lebo vraj si treba ist skoro rano vystat rad, ak chcem listok na ten-ktory den.Uvidime.

Majte sa, lucim sa s vierou v lepsie pocasie na ostatne dva dni.

SladkostiSladkosti
Sladkosti

Mate chut na zelene surove pirohy?

19th March 2008

Ja som uz naspat z Anglicka a ako som sa dozvedel aj tu snezi. Tak nie si jediny so zlym pocasim... Pri popise tych jedal sa mi po 2 dnoch English breakfastov az zbiehali chutky. No a ak by si siel na sumo, nezabudni zdokumentovat.
20th March 2008

Sumo
No, ked pojdes domov v lete, daj si surovy piroh, to chutilo podobne.Spravim co sa da s tym sumom, ale nerad by som skoncil ako treningovy panak pre zapasnikov triedy Yokozuna :)

Tot: 0.257s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 55; dbt: 0.068s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb