12.02.

Asia » Thailand » Central Thailand » Ayutthaya
December 3rd 2007
Published: December 3rd 2007

sziasztok!
na megerkeztem chiag maiba szerencsesen, minden ok, most varom a francia lanyokat. na de tegnap. szoval reggel meg pakolasztam, eleg durva, mert nagyon fogalmam sincs, hogy hogy fogok beferni a taskaimba, szoval kicsit ematt aggodok, de majd megoldom. aztan 12 korul elindultunk konggal es tai-jal ayutthayaba kong kocsijaval, ott megebedeltunk egy kedves ki sfolyoparti ettremben, majd elkezduk nezni a romokat, mert abbol sok van ott. az a lenyeg, hogy ez a varos volt a 14.- 18. szazad kozott a fovaros es ebben az idaszakban 33 kiraly uralkodott es kb mindegyik epitett magaanak sajat templomot meg palotat. szoval van egy par, mi ebbol csak keveset lattunk, mert aztan hirtelen este lett es sotet, nekem meg ment a vonatonm. de azok nagyon szepek voltak. meg lattunk egy szobrot egy kiralyrol, ami egy nagy emelvenyen volt es korulotte telis tele volt muanyag kakasokkal, egesz kicsik meg nagyon nagyok is, mindez azert, mert az a kirly nagyon szerette a fightung kakasokat es az emberek igy fejezik ki a tiszteletuket, hoyg ilyen kakasokat raknak oda. 😊 szoval nagyon jol szorakoztunk, sokat nevettunk, jo kis nap volt. ja meg az elefantok csak ugy jonnek-mennek a varosban, eleg durva. mm nem egyedul hanem hajtoval meg turistakkal a hatukon, de nagyon viccesek. azert elegge sajnalom oket, mert nem lehet ott jo nekik. mindig le akarom irni, csak elfelejtem, de most eszembe jutott, hogy olyan jo lesz vegre meleg vizben furodni otthon!!!! itt ugyanis csak hideg van mindenhol. es a masik, hogy a hold az nem C betut meg D betut formal hanem fentrol lefele meg lentrol felefele megy, tehat kb U betut meg mondjuk A betut formal, ez nagyon furcsa, de eleg jol nez ki. na szoval este f8kor felszalltam a vonatomra, halokabinnal, es aludtam reggelig. itt chiang maiban kerestem egy szallast majd elmentem az immigration officeba, ugyanis lejart a vizumom, amire csak most jottem ra. de sikerult megujitani, csak nagyon draga volt, majdnem annyi, mint a bunteteses lett volna, szoval ennek nem volt sok ertelme.
na pusz

6th December 2007

juhéjj
Rozi néni mindjárt jön!!!

Tot: 0.077s; Tpl: 0.009s; cc: 7; qc: 45; dbt: 0.0573s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb