Sydney

February 5th 2014
Published: February 7th 2014

DSCF2883DSCF2883DSCF2883

Małe Paskudy :)
We wtorek pogoda nas nie rozpieszczała... najwidoczniej tutaj też bywa pochmurno, deszczowo i brzydko. Dzień dobrze wykorzystałyśmy na odpoczynek, zabawę z kotami i małe zakupy 😉

W środę żądza 'nowego' wyciągnęła nas do miasta. Kolejne punkty zwiedzania to Town Hall, Hyde Park, Katedra Św. Marii, Opera, Królewskie Ogrody Botaniczne z Mrs Macquaries Chair, Circular Quay, centrum biznesowe oraz Darling Harbour, gdzie wspólnie z przyszłym Szwagrem zakończyliśmy dzień niezłą pizzą i winem 😉

Dotychczasowe obserwacje/ciekawostki (część 1.):

• Straaasznie dużo tu Azjatów i przez 'strasznie' rozumiem chyba połowę społeczeństwa. Z braku doświadczenia nie ośmielę się jednak zgadywać, jakich narodowości są imigranci.
• Fauna! W centrum miasta czy też na obrzeżach nie spotkamy oczywiście kangurów (o nich w następnej notatc, ale można się zachwycać różnorodnym ptactwem: kakadu, kukabura, ibisy czy loryska górska 😊 są piękne i dla mnie dosyc egzotyczne lecz denerwują swoim krakaniem i głośnym zachowaniem.
• Społeczeństwo jest dosyć szczupłe w porównaniu z np. amerykańskim czy brytyjskim, ale prawdopodobnie ma na to wpływ czynnik z pkt 1 😉
• Kawa na mieście jest dosyć droga :/ Za taką samą czarną w USA płaciłam ponad 2 x mniej (!).
• Często można na ulicy usłyszeć język polski (pod względem częstotliwości postawiłabym go tuż
DSCF2892DSCF2892DSCF2892

Katedra
'za podium' (angielski, zbiorczo języki Azji południowo-wschodniej, francuski).
• Transport publiczny jest stosunkowo drogi i niestety obowiązują oddzielne bilety na autobusy miejskie i pociągi :/

DSCF2919DSCF2919
DSCF2919

Część 'city'
DSCF2922DSCF2922
DSCF2922

Opera i Harbour Bridge
DSCF2929DSCF2929
DSCF2929

Ibisy - tylko te ptaki udało mi się sfotografować ;)

Tot: 0.045s; Tpl: 0.01s; cc: 10; qc: 25; dbt: 0.0266s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1mb