That's it, I love it!

Spain's flag
Europe » Spain » District of Madrid » Madrid
June 11th 2007
Published: June 11th 2007

ChurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrosChurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrosChurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrros

Holy crap, I ate them all. Never knew hunger could be so brutal at 4am.
Torej, konec ugibanj. MADRID IMA NEDELJSKI AZIJA-STYLE MARKET. I LOVE MADRID.
Poleg tega ima tudi churrose s čokolado. Burek is so last year! Ob 4h ponoči se tu je churrose. In točno to sva z Nino naredili v soboto zvečer. Najprej sva šli v "njen" bar na sever mesta, kjer sva zvrnili nekaj clar (clara = pivo + limonada, torej neke vrste radler). Ta bar je res fenomenalen! Menda je bilo man folka zaradi fuzbala tisti večer, saj se je ravnokar končala tekma med Zaragozo (od koder je Ninin fant) in Madridom, zato so bili vsi na drugem - fuzbalerskem koncu mesta, ampak meni je bilo vseeno bajno. Šefe in kelnar sta z Nino povsem pobratena, zato sta bila izjemno radodarna s tapasi (ampak menda manj kot ponavadi - huh?): jedli sva jamon (pršut) pa tortille (španske, ne mehiške) pa olive pa neke ribice v olivnem olju pa še neki sosedje so nama poturili neke prstace in pivo iz galicije in tralalala ... Potem sva se vsedli na metro in šli do Sola. Malo sva se šetali sem in tja, potem šli v en klub malo poplesat in se guvat. Muzika: preteno reggaeteon! Tega pri nas po moje skorajda ne
ProtestiramoProtestiramoProtestiramo

Ya Basta Spanish way
doiviš. No ja, tu je baje rezerviran za latinose, na katere gledajo zviška. Razumljivo, ne pa razumno.
Ko sva bili na pot v drug bar, je začelo deevati. Vmes je malo nehalo, pa spet začelo, potem pa začelo kar pošteno liti. Ups! Imeli sva sicer denik s sabo, ampak odtočni kanali menda niso ravno navajeni poirati toliko vode, tako da so kaj kmalu nastali pravi ulični hudourniki. (Angleški) turistični mladci so se podili po ulicah večinoma premočeni do spodnjih gat, ampak mislim, da so se imeli prav fino.
Padla je odločitev, da greva na churrose, in to v menda najboljši churros bar v Madridu. Okej! I'm down for it. Churrosi so dolge palčke ocvrtega testa a la flancati, ki jih pomakaš v gosto čokolado. Mmmmmmmmmmmmm. MMMMMMMMM!!! Celo porcijo sem zmazala sama, ker je Nino še vedno nekaj bolel elodec. Res.
Zasdeli sva se do kakšne štirih, potem pa odpešačili (odpluili?) do Gran Vie na nočni bus.
Včeraj je bil na sporedu PPP - produktivno preiveto popoldne. Ker sva itak spali skoraj do poldneva, se nisva skidali od doma pred eno. Potem sva šli v predel mesta La Latina na nedeljski market Rastro. AAAAAAAAAA!!!!!! MARKET!!!!!!!!!!!!!!!!! Svega in svašta! Od oblek, preteno
Hoditi po travi spodobi se ...Hoditi po travi spodobi se ...Hoditi po travi spodobi se ...

Več kot očitno je poležavanje na travi skregano s predpisi. Španci so dosledni. Turisti smo še bolj.
azijskih cunjic, do nakita, (original) sončnih očal, DVDjev, igrač, značk, čevljev (tale Madrid je itak Meka čevljev, jebeš Palmanovo), majic, torbic, cunj takšnih in drugačnih ... AAaaa. Kriza. Kri-za. Guva pa takšna, da je bilo res kot drenjanje na azijskem marketu (Nini grem po moje e na ivce s temi prmerjavami).
Po kakšnih dveh urah lutanja po marketu je bil čas za anti-dehidracijo. Ker je La Latina bolj funky predel mesta - v njem smo bili prv za prav v enem baru prvo noč - sva šli v eno krčmo na tinto de verano (=jaz) in claro (=Nina). Za claro e vemo, tinto de verano oz. črno vino poletja pa je vino z ledom in nekim sifonom. To poleg piva in clare pijejo vsi. Zvrnili sva eno pijačo v enem pubu, pa potem drugo v drugem, se šli malo posončit na blinji trgec, ker pač nikjer ni bilo nič frej (e tako ali tako sva pili noter, ker zunaj na stolčkih ni bilo niti enega prostora), potem pa po čudeu dobili nekje neko mizo in tam spili še tretji kozarec. eja je huda stvar in vedno so nas učili, da moramo piti dovolj količine. Zato sva to vzeli zares in se v La Latini zasedeli do kakšne ... pol šestih popoldne.
Potem sva se sprehodili do Sola, od tam pa do Plaza de Espana. Tam sva vzeli en coffee to go v Jamaica Cafe (pa to ni res) in na Plazi sedli v travo kot pač sto in sto drugih v tem parkcu s kipcem Don Kihota. Ah. Sonce. Kofe. Ninč. Life is good.
Ker je bil zraven ravno postavljen nek artisan sejem (pa tale Madrid je za preselit se!), sva obrali še tega. Jasna stvar sva / sem pokupila nekaj zadevc.
Odpešačli sva domov in prispeli ob kakšne pol devetih. Jp, PPP indeed!

Tot: 0.39s; Tpl: 0.01s; cc: 15; qc: 83; dbt: 0.1572s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb