Iedereen is weer veilig aangekomen in Denemarken
Tijd om weer een kort berichtje te maken. Deze keer zal ik niet zoveel woorden gebruiken maar de foto's laten spreken.
De laatste dagen in Finland zijn goed geweest, ons laatste bezoek bracht ons naar Partaharju, een Hojskole zoals de onze hier. Dat was een prachtige plek om te zijn volledige met echte Finse sauna. De Finnen aldaar stonden erop dat wij hun meest favoriete plek in volle glorie mee zouden maken, dus iedereen uit de kleren en de sauna in.
Terwijl de dames ons verteld hadden dat hun groep erg voorzichtig was met de hitte, werd er bij de mannen voortdurend water op de kolen gegooid. Al snel stond te thermometer rond de 110 graden en voelde ik me als een gerookte zal met een enorme druk op mijn longen. Maar, goed voorbereid als de Finnen zijn, hebben ze hier natuurlijk een oplossing voor. Na 10 minuten riepen de jongens: "Ik denk dat we allemaal warm genoeg zijn, tijd voor het meer!" en op commando rennen we allemaal de deur uit en springen het ijskoude water in. Dit gaf een compleet nieuw begrip van koud, maar op een gekke
manier voelde het geweldig. Dit ritueel herhaalde we zo 3 keer waarna ik het voor gezien hield, een paar echte diehards zijn nog 2 keer het water in gegaan.
De terugreis ging dit keer zonder problemen gepaard en in 2 dagen zijn we van midden Finland terug naar Denemarken gegaan. Op de ferry hebben we onze 2 weken geëvalueerd en natuurlijk ook even onze docenten bedankt voor alles.
Waar we verwacht hadden dat er veel mensen op ons zouden wachten bij aankomst in Denemarken, bleek dat de hele school was uitgestorven. Een enkeling doolde door de gangen, maar voor de rest waren alleen wij aanwezig. De afgelopen dagen zijn daarom wat traag en leeg geweest, maar vandaag kwamen langzaamaan de bekende gezichten weer binnendruppelen en vertelden we elkaars verhalen.
Dat was het alweer voor vandaag, tot volgende week!
KamergenotenHet overgrote deel lag ik samen met Andy Tine en Bjorn (volgende foto) op de kamers
Research CentrumHier maken ze de plannen om het nucleair afval van Zweden op een veilige manier op te bergen.
De grond inDit is ongeveer 400m onder de grond, af en toe was het alsof we op de maan liepen.
DieptepuntOmdat elke trip een dieptepunt moet hebben kan het net zo goed deze zijn
StockholmHier begon onze toch door Stockholm, het stadhuis.
StockholmEen van de vele havens van Stockholm
StockholmIn tegenstelling tot de Britten mag deze wel praten en met je op de foto.
Wat te doen......als je de ferry mist? Koken als een stel gypsy's op straat natuurlijk!
HelsinkiDe grote kathedraal van Helsinki (sorry vaders!)
Opdracht 1Hier had ik met mijn groep mijn eerste opdracht. We moesten een presentatie geven over teambuilding. Het ging een beetje stroef door de taalbarrière, maar we hebben het overleefd.
TrainingscentrumEven buiten Helsinki ligt dit trainingscentrum in een prachtige omgeving. We hebben 2 nachten hier doorgebracht en het was zeer goed vertoefen.