Barbadays_6

Published: November 10th 2013

Luksus wytwarza złe wibracje. Do takiego doszłam wniosku. A przynajmniej, wytwarza je, jeżeli sie w nim znalazłeś, a wcale do niego nie przynależysz. Jak my do Sandy Lane. Gdy pojechaliśmy na Accra Beach na południu wyspy i poszliśmy do baru na plaży zbitego z desek, gdzie z głośików leciał Marley, to ludzie od razu byli jacyś bardziej normalni - tacy różowo-czerwoni na pyskach, wakacyjni, troszkę obtłuszczeni, w kostiumach kąpielowych sprzed dwóch sezonów. I było swojsko. I małaEm się świetnie bawiła. Rozklejała nalepki, pani przyniosła jej z baru papierową parasoleczkę do drinków (pytaliśmy: Sandy Lane jest zbyt fancy na takie głupie parasoleczki).

Dziś jesteśmy w Oistins na Fish Markecie piątkowym, a wcześniej w tamtej okolicy na plaży.

Wspaniałości. Frytki ze słodkich ziemniaków z autbusu na plaży, bialutki piasek, lokalni się kąpią, a nie zalegają w kapeluszach z drinkami na szezlongach. MałaEm podkradała dzieciom wiaderka i łopatki, i pluskała się na falach. Chwilę przed zachodem słońca pojawili się nowożeńcy na sesję i kijki do krykieta - mecz był rozgrywany na samym brzegu.

O 17.30, gdy już robiło się ciemno, pojechaliśmy na market. Kilkanaście budek - każda ze stadkiem krzeseł i wielkim grillem; pierwsze zapełniały się z minuty na minutę wygłodniałymi lokalanymi i turystami, a drugie lobsterami, mahi-mahi, zwaną tu delfinem (Coryphaena hippurus), a po naszemu koryfena albo złota makrela, barakudą, flying fish, tuńczykiem, king fish (Scomberomorus cavalla). I proporcjonalnie do tego, jak zapełniały się krzesła, zaczynały pusztoszeć grille. Powoli zaczynał też działać sound system. Ćwiczymy się na codzień w lokalnej nucie, słuchając 101.1 Slam FM, gdzie mówią "roll down your windows, steer with one hand and just nod" - no bo co innego robić, jak w głośnikach takie bangery:

To nasz ulubiony kawałek nr 1. Jest jeszcze drugi, ale nie mogę go zidentyfikować w sieci.

No i widać było, że zabawa będzie przednia i do rana. Może nawet mogło być jakoś tak:

Tot: 0.45s; Tpl: 0.016s; cc: 16; qc: 71; dbt: 0.1536s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.2mb