kralovske mesto Hue

Vietnam's flag
Asia » Vietnam » North Central Coast » Thua Thien - Huế » Hué
August 7th 2012
Published: August 22nd 2012

Rano vstavacka o 4, velmi sa nam nechcelo a to hlavne preto, ze uz teraz sme vedeli, ze autobus do Hue tam na piatu urcite nebude a budeme tam musiet len tak sediet aspon hodinu. Nakoniec meskal hodinu a pol, ale zas bol poloprazdny a tak sme sa mohli vyspat.

Hned pri vystupe v Hue nas odchytil chlapik, ci by sme nechceli ist do jeho hostela. Vyzeral pomerne slusne a tak sme suhlasili. Hostel sa volal funny, tento dojem mali pravdepodobne evokovat fotky opitych turistov, ktore zdobili steny hostela. Na nas to nejak nefungovalo + zistili sme, ze jedna stena je v podstate kartonova lepenka. V cene mal byt tiez internet zdarma. Nakoniec z toho bol majitelov laptop na ktorom pozeral svoju svadbu a mi sme sa mohli pridat.

Hue byvalo za vlady dynastie Nguyen hlavnym mestom Vietnamu a ostalo tu po nich mesto v ktorom zili. Mesto bolo obrovske a v case svojej slavi muselo byt naozaj krasne. Miesto v ktorom byval cisar s rodinou sa naziva cisarska pevnost. Niektore budovy v nej boli krasne zrekonstruovane, niektore boli pomerne schatrane a z niektorych ostali len ruiny. Celkovy dojem vsak bol vyborny.

Neskor sme sa este presli k jazeru Tinh Tam a k trhu Dong Ba. Tu sme pokupili par veci na pamiatku, odmietli kopu predajcov a pobrali sa do veseleho hostela.

Tot: 0.08s; Tpl: 0.011s; cc: 14; qc: 31; dbt: 0.0317s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1.1mb