R&R

Asia » Afghanistan » East » Kabul
November 9th 2010
Published: November 16th 2010

This content requires Flash
To view this content, JavaScript must be enabled, and you need the latest version of the Adobe Flash Player.
Download the free Flash Player now!
 Video Playlist:

1: viata pe o strada din Kabul 81 secs
Adică relaxare si recuperare, cum se spune pe aici. Special expatriaţii au nevoie de aşa ceva, după câteva săptămâni in Afganistan (in jur de 6). Mă întreb uneori cum rezistă localnicii mai mult de 6 săptămâni fără o perioadă de R&R . Dar de, ei sunt obişnuiţi cu bacteriile locale, stresul lor e de altă natură, şi ei sunt de-ai casei. Noi, ne adaptăm, folosim cutii întregi de Imodium (cel mai bun prieten al expatriatul in Kabul, din experienţa proprie) şi când se poate, luăm o pauză. Spre sfârşitul săptămânii o să pornim spre Olanda, drept armare şi blogul meu va lua o pauză. Pană vom reveni, un filmuleţ, făcut de la balcon, în jurul amiezii. Aşa, pentru a simţi puţin „culoarea” locală.

9th November 2010

merci
Multumesc Corina pentru toate informatiile despre o lume exotica si total necunoscuta pentru mine. Cred ca este una dintre cele mai interesante experiente din viata voastra. Sa aveti grija de voi (imodium), si sa veniti cu bine spre casa. Toate cele bune si pupici lui Miriam. XX Sma
9th November 2010

masina alba e paza,jeepul

Tot: 0.073s; Tpl: 0.009s; cc: 6; qc: 24; dbt: 0.0565s; 1; m:domysql w:travelblog (10.17.0.13); sld: 1; ; mem: 1022.6kb